Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Michal Prášek o závodech v Piešťanech

Tisková zpráva Michala Práška
Michal Prášek o závodech v Piešťanech
11.07.2018
 

Třetí závod mezinárodního mistrovství republiky na přírodních okruzích se konal uplynulý víkend na letišti v Piešťanech. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval ve třídě Superbike na motocyklu BMW S 1000RR v týmu Pavla Roháče tedy Roháč a Fejta motoracing team.

 
Na tyto závody jsem se velmi těšil, jsou úplně odlišné oproti závodům na motodromech, kde jezdím šampionát Alpe Adria  a závody na Slovensku jsou specifický i vzhledem k bohaté a dlouhodobé historii, kdy tento závod slaví 60let.
 
Už v patečním tréninku se nám dařilo, kdy se jsme zajeli nejrychlejší čas, ale věděl  jsem, že do sobotních kvalifikacích budu muset ještě zrychlit protože, konkurence byla silná v podobě Petra Bičištěho, Tomáše Svitoka, Josefa Ježovici a dalších dobrých závodníku.
 
V sobotu jsem dokázal značně zrychlit, ale stejný kus práce udělali i moji soupeři, nakonec  jsem kvalifikace vyhrál a do sobotního závodu jsem startoval z prvního místa.
 
Start do závodu už jsem tradičně neměl úplně ideální, kdy jsem se propadl na 4.místo a měl jsem hodně práce, abych závod vyhrál. Ve 3.kole jsme se dostal do vedení a snažil jsem se jet na maximum, abych se soupeřům utrhnul. Nakonec  jsem závod s pěkným náskokem vyhrál.
 
Nedělní závod byl  ještě zajímavější, jednak přišlo na závody velké množství diváku a ještě jsem  věděl, že moji soupeři jsou na mě pěkně nabroušení. Start jsem měl úplně katastrofický , kdy mi motorka téměř zhasla  a já se propadl doprostřed startovního pole. Během prvního kola jsem se už dostal na 3.místo, kdy jel před mnou Svitok a Bičiště. Věděl jsem, že musím kluky předjet ještě než dojedeme ostatní závodníky o kolo zpět. V 5. kole jsem se dostal do vedení a začal jsem zajíždět nejrychlejší kola z celého víkendu. Závod jsem vyhrál se 14sekundovým náskokem na druhého Petra Bičištěho.
 
Díky těmto vítězstvím jsem už podruhé v řadě vyhrál celý šampionát CAMS (Mezinárodní mistrovství republiky na přírodních okruzích ve třídě Superbike).
 
Chtěl bych poděkovat organizátorům za skvěle připravené závody, kterých se i příští rok velmi rád zúčastním.
 
Také chci velmi poděkovat mému managerovi a šéfovi týmu  Pavlu Roháčovi, členům týmu, rodině, přítelkyni,kamarádům, všem fanouškům a divákům, kteří dělali parádní atmosféru. V neposlední řadě chci poděkovat naším sponzorům, bez kterých bychom nemohli dosahovat takových výsledků. Jmenovitě chci poděkovat  firmě: APFREIGHT, Smalt,Kili,D-HOLZ, Mírovi Jínkovi (Kulturní dům, Panský dům) Bonmoto, Autosklo Lassy,  Město Havlíčkův Brod, Nástojárna Petr Bureš, RP tuning, Plazmatech systems, zámečnictví Němec s.r.o.,4 Kovo Dufek, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Dvořák – svahové sekačky,  Provo.
 
Další závod nás čeká na už za 2 týdny v chorvatské Rijece, kde se koná další podnik šampionátu Alpe Adria.