Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dorna: Nadvláda Rey ve WSBK nevadí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Dorna: Nadvláda Rey ve WSBK nevadí
07.01.2018
 

Manažer superbikového šampionátu prozradil, že nadvláda britského závodníka Jonathana Rey šampionátu neškodí, změnami pravidel se snaží jen snížit vliv motocyklů na rozdíly mezi jezdci.

Již více než tři roky trvá v šampionátu Mistrovství světa Superbiků jasná nadvláda továrního týmu Kawasaki a především britského závodníka Jonathana Rey. I tato jednotvárnost průběhu jednotlivých závodních víkendů je příčinou značného úbytku zájmu fanoušků o šampionát WSBK.
 
Jak ale prohlásili představitelé Dorny, v tom, že neustále vyhrává jeden jezdec, nevidí problém. Jonathan Rea dokázal v roce 2017 vyhrát celkem 16 závodů, z celkových 26 jízd se ve 24 případech prosadil na pódium.
 
„Nevidíme problém v tom, že stále vyhrává jeden jezdec. Otázkou ale je, jakým způsobem vyhrává. Pokud bude i za nových pravidel Rea vyhrávat všechny závody, protože je nejlepším jezdcem nebo protože dokáže nejlépe pracovat s pneumatikami, nic s tím nenaděláme. V roce 2017 několikrát startovat z devátého místa a již v druhém kole vedl závod. Otázkou fanoušků ale je skutečnost, zda za tou nadvládou stojí jen jeho talent nebo i motocykl. Cílem změn pravidel ve WSBK je snížit vliv motocyklů a zvýšit vliv jezdeckých schopností. Když si vzpomeneme na rok 2014, Márquez také v MotoGP vyhrál deset závodů v řadě a všichni jen čekali, zda prolomí rekord či nikoliv. Rozhodně tehdy šampionátu neubývala popularita,“ řekl manažer šampionátu Gregorio Lavilla.