Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.

Ducati oslavuje 25 let od vzniku 916

15.07.2019

V letošním roce uplyne 25 let od doby, kdy poprvé vyjel legendární stroj Ducati 916, oslava v Laguna Sece byla s Carlem Fogartym.

Letos to bude přesně 25 let od doby, kdy poprvé vyjel legendární stroj Ducati 916, který navždy změnil superbikové závodění. Stroj, který poprvé vyjel v roce 1994, dokázal vyhrát 120 závodů, získat 8 titulů Mistra světa konstruktérů a 6 titulů jezdeckých, přičemž čtyři z nich zajistil italskému výrobci Brit Carl Fogarty. Tento „King Karl“ vyhrál 55 závodů, z toho 43 s motocykly Ducati 916 nebo modifikované verze s označením 996.

Továrna Ducati se rozhodla oslavit toto výročí limitovanou edicí stroje Ducati Panigale V4 25° Anniversario 916, která bude čítat přesně 500 vyrobených motocyklů. Tento stroj byl nyní představen v rámci devátého kola šampionátu WorldSBK, který se konal na americkém okruhu Laguna Seca, kde mimo jiné oba jezdci továrního týmu startovali se speciálním zbarvením, které mělo připomínat legendární stroj Ducati 916.

Stroj Ducati Panigale V4 25° Anniversario 916 bude možno zakoupit od října tohoto roku a jeho cena byla stanovená na 41.900,- Euro.