Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Melandri: V4 můžu testovat až po podpisu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Melandri: V4 můžu testovat až po podpisu
12.07.2018
 

Italský závodník Marco Melandri nemá radost z rozhodnutí závodního ředitele Ducati, že novou Panigale V4 může testovat až po podepsání smlouvy na rok 2019.

Oběma jezdcům továrního týmu italské Ducati v šampionátu Mistrovství světa Superbiků vyprší smlouva na konci letošní sezony a jak Chaz Davies, tak Marco Melandri ve vyjednáváních vyčkávali na okamžik, kdy budou moci vyzkoušet nový superbike Panigale V4, se kterým chce továrna nastoupit k příští sezoně WSBK.
 
Nyní oběma závodníkům udělal čáru přes rozpočet závodní ředitel Ducati, pan Gigi Dall’Igna, když oznámil, že nový motocykl Panigale V4 budou moci testovat až po podepsání nové smlouvy. Gigi tohle rozhodnutí zdůvodňuje faktem, že nechce odkrývat karty konkurenci, pokud by se některý s jezdců rozhodl odejít. Například o Melandrim je známo, že jedná i s Yamahou.
 
Tato skutečnost především Marca Melandriho zaskočila….
 
„Já osobně s tímto rozhodnutím nesouhlasím. Bylo by mnohem lepší, kdybych si novou motorku mohl vyzkoušet před tím, než podepíšu smlouvu. Je to lepší pro obě strany, protože když zjistím, že tato motorka nesedí mému jezdeckému stylu, ušetříme čas oběma stranám. Myslím si ale, že Panigale V4 bude skvělá motorka,“ řekl Marco Melandri.