vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Extralize vévodil nový SC Interteam

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Extralize vévodil nový SC Interteam
24.04.2019
 

REPORTÁŽ Z EXTRALIGY - Pražské kolo extraligy představilo nový tým s názvem SC Interteam, který zastupovali jezdci z Čech a Slovenska, podpořeni Polákem Adrianem Galou.


Hlavními tahouny týmu byli Martin Vaculík a Adrian Gala. A nutno říct, že nově zrozený tým si nevedl vůbec špatně. Nejlepším jezdcem týmu a vlastně i celého závodu byl Martin Vaculík, který během celého závodu nezažil hořkost porážky a vybojoval pro svůj tým 15 bodů. Se 14 body ho podpořil Adrian Gala, který prohrál pouze s Eduardem Krčmářem z týmu AK 3ton Slaný. Oba podpořil Zdeněk Holub, který získal ale jen 6 bodů, vzhledem k tomu, že ve své poslední jízdě způsobil kolizi s Petrem Chlupáčem a byl vyloučen. Tým získal 38 bodů a stal se tak nejúspěšnějším v prvním extraligovém kole.

Na druhém místě se umístil tým AK 3ton Slaný, který byl celkem vyrovnaný. Deset bodů získala zahraniční posila týmu Jakub Jamróg, devět bodů skvěle jedoucí Zdeněk Simota a Eduard Krčmář podpořil svůj tým pěknými osmi body.

Pražský tým AK Markéta Praha nastoupil jako jediný bez zahraniční posily. Manažér Tomáš Topinka vsadil na Josefa France, Ondřeje Smetanu, Michala Škurlu, Jana Kvěcha a Petra Chlupáče. Nejlépe si vedl Josef Franc, který získal 10 bodů. Ostatním z týmu se dařilo méně, ale v poslední sérii se Ondřeji Smetanovi povedl husarský kousek, když pokořil Poláka Patryka Dudka, jenž byl oporou pardubického týmu.

Bohužel domácímu týmu se příliš nedařilo a překvapivě dobře na tom nebyl ani tým AMK ZP Pardubice, který sázel hlavně na Václava Milíka a zahraniční posilu Patryka Dudka. Milík získal 13 bodů a Dudek 11, ale nedařilo se Hynkovi Štichauerovi, jenž získal pouhé 4 body, Patrik Mikel a Daniel Šilhán dokončili závod bez bodového zisku. V jízdě s číslem devatenáct ztrácel domácí tým na Pardubice pouhý jeden bod. Do poslední jízdy Tomáš Topinka nasadil Josefa France, pardubický manažer Luboš Vozár vsadil na Václava Milíka. Za Slánský tým nastoupil Eda Krčmář a za Interteam David Pacalaj. Cílovou páskou projel jako první Václav Milík. Pokud by cíl jako první pokořil Josef Franc, domácí by remizovali s Pardubicemi a závod by tak získal na atraktivitě. Nestalo se však tak a domácí tým se musel spokojit s bramborovou medailí a Pardubičtí dosáhli na bronz. I když Eduarda Krčmáře potkal defekt, Slánští se radovali ze stříbrné medaile.

VÝSLEDKY A FOTOGALERIE ZDE....