KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Ice Speedway 2019 – Almaty (sobota)

Text: Werner Schauer / www.speedwaya-z.cz, foto: FIM
GP Ice Speedway 2019 – Almaty (sobota)
03.02.2019
 

Začalo Mistrovství světa ploché dráhy na ledě, Dinar Valejev vyhrál první závod, Danil Ivanov vede celkové pořadí šampionátu.


Almaty – 2. února
Dinar Valejev projel jako první cílem finálové rozjížďky úvodního finále světového šampionátu ledařů. Nicméně cestou na nejvyšší stupínek vítězů přece jen poztrácel pár bodíků, takže před neděním pokračováním se na hrotu průběžné klasifikace hřeje první poražený Danil Ivanov. Dmitrij Chomicevič uzavřel trojici medailistů, když Martin Haarahiltunen ve finálové rozjížďce upadl.

Ice Speedway Gladiators World Championship 2019

Almaty (KAZ) sobota
1. Dinar Valejev, RUS (2,2,3,1,3) 11 + 3 v sem. + 3 ve finále / 17 bodů
2. Daniil Ivanov, RUS (3,3,3,3,2) 14 + 3 v sem. + 2 ve finále / 19
3. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,3,3,2,3) 14 + 2 v sem. + 1 ve finále / 17
4. Martin Haarahiltunen, SWE (3,3,2,2,3) 13 + 2 v sem. + nedokončil finále / 15
5. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,2,3,2) 13 + vyloučen v semifinále / 13
6. Nikita Toloknov, RUS (1,2,3,2,1) 9 + 1 v semifinále / 10
7. Ove Ledström, SWE (2,1,1,3,2) 9 + 0 v semifinále / 9
8. Hans Weber, GER (2,dis,2,1,3) 8 + 1 v semifinále / 9
9. Franz Zorn, AUT (2,2,1,2,dis) 7
10. Niclas Svensson, SWE (1,1,dis,3,1) 6
11. Stefan Svensson, SWE (1,1,2,1,0) 5
12. Andrey Shishegov, RUS (0,2,dis,dis,2) 4
13. Max Niedermaier, GER (0,1,1,0,1) 3
14. Charly Ebner jr., AUT (1,0,0,1,0) 2
15. Sergey Serov, KAZ (0,0,0,0,1) 1
16. Vladimir Cheblokov, KAZ (dis,0,0,0,0) 0
17. Denis Slepukhin, KAZ (náhradník)
18. Pavel Nekrassov, KAZ (náhradník)

Průběžné pořadí šampionátu 2019

 

 

A-1

A-2

S-1

S-2

B-1

B-2

Iz-1

Iz-2

H-1

H-2

Suma

1.

Daniil Ivanov, RUS

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

2.

Dinar Valejev, RUS

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

3.

Dmitri Khomitsevich, RUS

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

4.

Martin Haarahiltunen, SWE

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

5.

Dmitri Koltakov, RUS

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

6.

Nikita Toloknov, RUS

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

7.

Ove Ledström, SWE

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

8.

Hans Weber, GER

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

9.

Franz Zorn, AUT

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

10.

Niclas Svensson, SWE

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

11.

Stefan Svensson, SWE

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

12.

Andrey Shishegov, RUS

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

13.

Max Niedermaier, GER

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

14.

Charly Ebner jr., AUT

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

15.

Sergey Serov, KAZ

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

16.

Vladimir Cheblokov, KAZ

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0