Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. března do 17. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Ice Speedway 2019 – Berlín (neděle)

Text: Werner Schauer / www.speedwaya-z.cz, foto: FIM
GP Ice Speedway 2019 – Berlín (neděle)
04.03.2019
 

Nedělním vítězem v Berlíně se stal Dinar Valejev a dokonale zahustil celkové pořadí.


Druhý závod Mistrovství světa ploché dráhy na ledě v německém Berlíně vyhrál ruský závodník Dinar Valejev, který na druhou pozici ve finálové jízdě odsunul krajana Daniila Ivanova a na třetí Dmitrije Koltakova, který sice nastupoval, jako vedoucí jezdec šampionátu, ale nepodařila se mi poslední jízda v základní části, ani samotné finále. Na čele celkové klasifikace je tak celá tato trojice ruských závodníků vyrovnaná, když všichni mají na svém kontě 97 bodů, a to je ještě ze čtvrté pozice sleduje s odstupem pouhých čtyř bodů další Rusák, Dmitrij Chomicevič.

Ice Speedway Gladiators World Championship 2019

Berlín (GER) neděle
1. Dinar Valejev, RUS (2,3,3,3,2) 13 + 3 + 3 ve finále / 19 bodů
2. Daniil Ivanov, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem. + 2 ve finále / 20
3. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,2,3,1) 12 + 2 v sem. + 1 ve finále / 15
4. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,2,3,3,3) 14 + 2 + 0 ve finále / 16
5. Johann Weber, GER (3,3,3,2,T) 11 + 1 v semifinále / 12
6. Niclas Svensson, SWE (1,2,2,2,3) 10 + 1 v semifinále / 11
7. Stefan Svensson, SWE (1,1,1,2,3) 8 + 0 v semifinále / 8
8. Ove Ledström, SWE (2,2,2,0,2) 8 + 0 v semifinále / 8
9. Nikita Toloknov, RUS (D,2,2,1,2) 7
10. Franz Zorn, AUT (2,1,1,1,2) 7
11. Max Niedermaier, GER (1,1,1,1,1) 5
12. Markus Jell, GER (0,1,0,2,1) 4
13. Stefan Pletschacher, GER (2,R,-,-,-) 2
14. Charly Ebner jr., AUT (1,0,0,1,0) 2
15. Tobias Busch, GER (0,0,0,0,1) 1
16. Marc Geyer, GER (0,0,1,0,0) 1
17. Andrey Shishegov, RUS (-,-,-,-,-,-) 0
18. Martin Haarahiltunen, SWE (-,-,-,-,-) 0

Průběžné pořadí šampionátu 2019

 

 

Suma

1.

Dmitri Koltakov, RUS

97

2.

Dinar Valejev, RUS

97

3.

Daniil Ivanov, RUS

97

4.

Dmitri Khomitsevich, RUS

93

5.

Nikita Toloknov, RUS

59

6.

Johann Weber, GER

53

7.

Martin Haarahiltunen, SWE

46

8.

Stefan Svensson, SWE

41

9.

Niclas Svensson, SWE

38

10.

Andrey Shishegov, RUS

36

11.

Ove Ledström, SWE

35

12.

Konstantin Kolenkin, RUS

22

13.

Franz Zorn, AUT

19

14.

Max Niedermaier, GER

19

15.

Charly Ebner jr., AUT

16

16.

Dmitry Borodin, RUS

11

17.

Stefan Pletschacher, GER

9

18.

Markus Jell, GER

4

19.

German Khanmurzin, RUS

4

20.

Vladimir Cheblokov, KAZ

2

21.

Sergey Serov, KAZ

2

22.

Marc Geyer, GER

1

23.

Tobias Busch, GER

1

24.

Denis Slepukhin, KAZ

1

25.

Pavel Nekrassov, KAZ

0