KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Ice Speedway 2019 – Berlín (sobota)

Foto: FIM
GP Ice Speedway 2019 – Berlín (sobota)
03.03.2019
 

Světový šampionát na ledě pokračuje o tomto víkendu v německém hlavním městě, vítězem sobotního klání se stal Rus Dmitri Koltakov.


Německé hlavní město Berlín hostí o tomto víkendu světový šampionát ploché dráhy na ledě. V sobotu se zde z vítězství radoval ruský jezdec Dmitri Koltakov, který sice nedokončil svou první rozjížďku, ale poté již vyhrál všechny jízdy, do kterých nastoupil, včetně závěrečného finále, v němž na druhou pozici odsunul krajana Dinara Valejeva. Třetí pozici vybojoval zkušený Rus Dmitrij Chomicevič, který na čtvrtou pozici odsunul překvapení mezi postupujícími do finále, domácího Johanna Webera. Do čela průběžné klasifikace se dostal vítěz tohoto závodu, který kromě své skvělé formy využil i zaváhaní Daniila Ivanova, jež nedokončil semifinálovou jízdu.

Ice Speedway Gladiators World Championship 2019

Berlín (GER) sobota
1. Dmitri Koltakov, RUS (D,3,3,3,3) 12 + 3 v sem + 3 ve finále / 18 bodů
2. Dinar Valejev, RUS (3,2,3,3,3) 14 + 2 v sem + 2 ve finále / 18
3. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,2,3,2,3) 13 + 3 v sem + 1 ve finále / 17
4. Johann Weber, GER (1,1,1,3,2) 8 + 2 v sem + 0 ve finále / 10
5. Daniil Ivanov, RUS (3,3,2,3,2) 13 + diskvalifikace v semifinále / 13
6. Martin Haarahiltunen, SWE (D,3,2,2,3) 10 + nedokončil semifinále / 10
7. Andrey Shishegov, RUS (3,2,2,2,1) 10 + nestartoval v semifinále / 10
8. Stefan Svensson, SWE (2,0,3,1,2) 8 + diskvalifikace v semifinále / 8
9. Niclas Svensson, SWE (2,1,2,1,1) 7
10. Nikita Toloknov, RUS (1,1,1,2,2) 7
11. Ove Ledström, SWE (2,2,1,0,0) 5
12. Franz Zorn, AUT (2,0,1,1,1) 5
13. Max Niedermaier, GER (0,3,0,0,0) 3
14. Charly Ebner jr., AUT (1,0,0,1,1) 3
15. Stefan Pletschacher, GER (0,1,-,-,-) 1
16. Tobias Busch, GER (0,0,0,0,0) 0
17. Markus Jell, GER (0,D) 0
18. Marc Geyer, GER (0) 0

Průběžné pořadí šampionátu 2019

 

 

A-1

A-2

S-1

S-2

B-1

Suma

1.

Dmitri Koltakov, RUS

13

18

19

14

18

82

2.

Dinar Valejev, RUS

17

15

17

11

18

78

3.

Daniil Ivanov, RUS

19

19

17

9

13

77

4.

Dmitri Khomitsevich, RUS

17

18

13

12

17

77

5.

Nikita Toloknov, RUS

10

11

15

9

7

52

6.

Martin Haarahiltunen, SWE

15

11

8

2

10

46

7.

Johann Weber, GER

9

9

4

9

10

41

8.

Andrey Shishegov, RUS

4

8

6

8

10

36

9.

Stefan Svensson, SWE

5

7

7

6

8

33

10.

Ove Ledström, SWE

9

4

4

5

5

27

11.

Niclas Svensson, SWE

6

6

6

2

7

27

12.

Konstantin Kolenkin, RUS

 

 

10

12

 

22

13.

Max Niedermaier, GER

3

5

1

2

3

14

14.

Charly Ebner jr., AUT

2

3

3

3

3

14

15.

Franz Zorn, AUT

7

0

 

 

5

12

16.

Dmitry Borodin, RUS

 

 

4

7

 

11

17.

Stefan Pletschacher, GER

 

 

3

3

1

7

18.

German Khanmurzin, RUS

 

 

0

4

 

4

19.

Vladimir Cheblokov, KAZ

0

2

 

 

 

2

20.

Sergey Serov, KAZ

1

1

 

 

 

2

21.

Denis Slepukhin, KAZ

 

1

 

 

 

1

22.

Pavel Nekrassov, KAZ

 

0

 

 

 

0

23.

Tobias Busch, GER

 

 

 

 

0

0

24.

Markus Jell, GER

 

 

 

 

0

0

25.

Marc Geyer, GER

 

 

 

 

0

0