Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS ploché dráhy na ledě 2018

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Pavel Fišer
MS ploché dráhy na ledě 2018
30.11.2017
 

Tři Češi zasáhnou do světového šampionátu ledařů.

 
Světový šampionát na ledové dráze odstartuje v půli ledna dvojicí kvalifikačních kol ve finském Ylitorniu a švédském Ornsköldsviku. Přesná alokace není známa s ohledem na informační embargo po víkendovém jednání komise CCP FIM v Praze. Nicméně žádný ze států by neměl mít dohromady více než pět zástupců. Česká federace by dle dobře informovaných zdrojů měla mít tři reprezentanty.
 
Jeden z nich vyrazí do Finska, dva do Švédska. V duchu zásad finálové účasti z předchozího roku a pořadí mistrovství republiky si hřeby na světový šampionát mohou brousit Jan Klatovský, Lukáš Hutla a Andrej Diviš. Bližší informace budou známy nejpozději první prosincové pondělí, kdy se v Pardubicích sejdou pořadatelé a závodníci s představiteli komise ploché dráhy.
 
Každopádně do finálové série povede cesta pro nejlepších šest z každého kvalifikačního kola. Přímo nasazený je úřadující mistr světa Dmitrij Koltakov a FIM si vyhrazuje právo na dvě divoké karty.
 
Finále odstartuje zkraje března v kazašské Astaně, která střídá Almaty. A než se zjara přesune do západní Evropy, proloží jej mistrovství světa družstev a s největší pravděpodobností také evropský šampionát.
 
Mistrovství světa na ledové dráze 2018:
 
13.1.
kvalifikační kolo 1
Ylitornio (FIN)
13.1.
kvalifikační kolo 2
Ornsköldsvik (S)
 
 
 
3. – 4.2.
finále 1
Astana (KAZ)
17. – 18.2.
finále 2
Togliatti (RUS)
3. – 4.3.
finále 3
Berlín (D)
17. – 18.3.
finále 4
Inzell (D)
7. – 8.4.
finále 5
Heerenveen (NL)
 
 
 
10. – 11.2.
družstva
Šadrinsk (RUS)