Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Kaľdý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Déą» ukončil Tomíčkův memoriál

Text: ©árka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Déą» ukončil Tomíčkův memoriál
03.10.2017
 

Letoąní 49. ročník Memoriálu Luboąe Tomíčkalu provázela smůla, stejně, jako v loňském roce. Úderem devatenácté hodiny se na stadion začal snáąet déą», a ač byla dráha výborně připravená, postupem času se bohuľel podle jezdců stávala nesjízdnou.

 
I přes nepřízeň počasí na Markétu dorazila poměrně slušná divácká základna. Závod začal slavnostním nástupem jezdců v 19 hodin. V první sérii si čeští závodníci nevedli vůbec špatně, Josef Franc dojel na místě třetím, Václav Milík přivezl dva body. Výborně si vedl Eduard Krčmář, který svoji jízdu vyhrál a to se povedlo i Matěji Kůsovi. Do druhé série nastoupil jako první Václav Milík, který sice dobře odstartoval, ale po velikém boji s Frickem, Ulamkem a Chugunovem skončil jako poslední a do cíle nedojel. V další jízdě Matěj Kůs porazil Eduarda Krčmáře, Michaela Härtela a Josefa France.
 
Déš» bohuľel neustával a prognózy pro další pokračování závodu nebyly příliš příznivé a mezi diváky se nesly hlasy, ľe se zřejmě bude opakovat loňský scénář, kdy byl závod ukončen po třetí sérii jízd.
 
V třetí sérii se na startu objevil poprvé Ondřej Smetana, jako náhradník za Andrease Jonssona a dojel třetí,  Jürgensenem upadl. V další jízdě Josefa France zradila motorka, Václav Milík si dojel pro jeden bod.  V průběhu jízdy odstoupil Matěj Kůs. Naděje českých fanoušků, ľe Václav po včerejším úspěchu získá i dnešní vítězství, se začala pomalu rozpadat.  Po krátké poradě a úpravě dráhy začala čtvrtá série. Matěj Kůs opět jízdu nedokončil. Josef Franc ve čtrnácté jízdě dojel druhý za Peterem Kildemandem, kdyľ za sebou nechal Gleba Chugunova i Kennetha Jürgensena. V další jízdě vyjel na dráhu opět náhradník, tentokrát Zdeněk Holub, který si z jízdy přivezl dva body. Milík jízdu nedokončil. Jízdu vyhrál Eduard Krčmář.
 
Po této sérii a krátké úpravě dráhy byl vynesen verdikt. Déš» neslábl a dráha začala být nesjízdná a pro jezdce nebezpečná, 49. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka byl tedy, stejně jako vloni, předčasně ukončen.
 
Vítězem se stal Max Fricke, během závodu neudělal jedinou chybičku, před Peterem Kildemandem a Juricou Pavlicem. Nejlepším z českých závodníků byl Eduard Krčmář, který měl trošičku smůlu. Během závodu si vyjel stejný počet bodů jako Jurica Pavlic, ale pomocná kritéria nakonec rozhodla o tom, ľe Eda skončil na místě čtvrtém.
 
Konečné pořadí:
1. Max Fricke - 3,3,3,3 (12)
2. Peter Kildemand - 3,3,2,3 (11)
3. Jurica Pavlic - 0,3,3,3 (9)
4. Eduard Krčmář - 3,2,1,3 (9)
5. Krystian Pieszczek - 2,2,3,1 (8)
6. Nicolas Felipe Covatti - 1,2,2,2 (7)
7. Matěj Kůs - 3,3,R,R (6)
8. Peter Ljung - 2,1,2,1 (6)
9. Sebastian Ulamek - 1,1,3,R (5)
10. Michael Härtel  - 0,1,2,2 (5)
10. Gleb Čugunov - 2,2,0,1 (5)
12. Josef Franc - 1,0,R,2 (3)
13. Václav Milík  - 2,R,1,R (3)
14. Daniel Gappmaier - 0,1,1,1 (3)
15. Zdeněk Holub - 2 (2)
16. Andreas Jonsson - 1,R,-,- (1)
17. Ondřej Smetana – 1 (1)
18. Kenneth B. Jürgensen - 0,R,F,0 (0)