Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

Na Markétě vyhrál Jonas Knudsen

Text: Šárka Rybenská, foto: Autoklub Marketa
02.09.2017

Závod o prvního mistra světa v kategorii do 250 ccm včera ukonči tréninkový kemp, jehož ambasadorem byl Greg Hancock.

Vzhledem k nepříznivému počasí byl začátek závodu přesunut na 17:15 hod. V průběhu závodu se na stadion začal snášet déšť, který pomalu a jistě sílil. Naštěstí vše dopadlo dobře a základní část závodu byla odjeta. Mladíci si na dráze vedli velmi dobře a ukázali, že se s nimi v budoucnu musí počítat. Diváci mohli vidět velmi pěkné souboje na dráze. Mezi závodníky se objevila i dívka Celina Liebman, která si nevedla vůbec špatně a skončila celkově na devátém místě.

Historicky prvním mistrem světa ve třídě 250 ccm se stal Jonas Knudsen, který si své vítězství vyjel plným počtem bodů v základním rozpisu, protože tři rozhodující jízdy byly po odjetí druhého semifinále zrušeny pro nesjízdnost dráhy.

Autogramiáda, které se zúčastnili téměř všichni jezdci, byla přesunuta na konec závodu, po tiskové konferenci. Té se kromě Jonase Knudsena, Karola Zupinskiho a Philipa Hellströna zúčastnil i již zmíněný Greg Hancock, který pochválil nejen výkony vítězů, ale i všech účastníků závodu.

Petr Chlupáč skončil na 15. místě s 3 body. Jeho čtvrtou jízdu zmařil defekt motocyklu.