Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tisková konference AK Markéta

Text: Šárka Rybenská, foto: Autoklub Markéta
Tisková konference AK Markéta
29.08.2017
 

Dnešní tisková konference se konala k MS na ploché dráze mládeže do 17 let První závod tohoto druhu hostí pražský stadion AK Markéta Praha. Tento závod je spojen s tréninkovým kempem, který dbá na zlepšení jezdeckých vlastností všech závodníků.

 
Pavel Ondrašík uvedl, že si mladí jezdci odvezou spoustu cenných rad. Letošního kempu se účastní cca 34 závodníků ze 13 států. Tomáš Topinka zavzpomínal na své začátky ve věku dnešních účastníků kempu.  Zmínil, že zkušenosti mladým předává hlavně Greg Hancock, který je instruktorem letošního kempu. Greg jezdcům věnuje spoustu času a předává jim veškeré zkušenosti, která za léta svého působení v ploché dráze nasbíral. Petr Ondrašík odpověděl na dotazy novinářů, že příprava byla náročná, ale vše se nakonec podařilo zajistit ke spokojenosti účastníků i pořadatelů.
 
A právě legenda ploché dráhy, Greg Hancock se zúčastnil dnešní tiskové konference. Novinářům sdělil, že tento projekt sleduje již od samotného začátku, zúčastnil se i prvního kempu v Goričanu a je velmi rád, že jako instruktor mohl být účasten  kempu v Praze. Vidí také, jak úroveň tohoto projektu jde velmi nahoru. Díky svému zranění má čas se mladým jezdcům věnovat po dobu celého kempu a je potěšen, že mladíci mají o rady a zkušenosti velký zájem a to je podle jeho slov klíč k budoucnosti ploché dráhy. Pochválil hlavně Pavla Kuchaře, který usedl na motorku v této kategorii poprvé a vede si velmi dobře. Greg Hancock uvedl, že tyto závody budou velmi zajímavé, velmi vyrovnané.
 
Díky pořadatelům tiskové konference AK Markéta Praha měli novináři nezapomenutelný zážitek, setkat se s legendou ploché dráhy, Gregem Hancockem.  Přijďte i vy podpořit mladé jezdce, vytvořit jim skvělou atmosféru a možná se také potkáte ať  už s Gregem Hancockem nebo třeba s další legendou  Erikem Gundersenem.
 
Dnešní první semifinálový závod začíná od 14:00 hodin, druhý od 18:00 hodin. Vstup je volný.
 
Z těchto semifinálových závodů se jezdci kvalifikují do finále - z každého závodu postoupí  7 jezdců. Finálovou "šestnáctku" doplní dvě divoké karty. Jednu si zvolí mezinárodní federace FIM, druhou divokou kartu obdrží z rukou pořadatelů český jezdec, jenž nepostoupí ze semifinále. Na finálový závod se můžete přijít podívat ve čtvrtek 31. 8. 2017 od 18:00 hodin. Děti do 14 let mají vstup zdarma, ostatní 130,- Kč.  Od 17:15 do 17:30 hodin budete mít možnost získat podpisy všech jezdců na autogramiádě, které se zúčastní i Greg Hancock.