KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

ME Supermoto 2019 – Ottobiano

Foto: Youthstream
ME Supermoto 2019 – Ottobiano
15.04.2019
 

Mistrovství Evropy Supermoto odstartovalo svůj další ročník na závodním okruhu Ottobiano v italské Lombardii.


Úvodní letošní kolo Mistrovství Evropy Supermoto proběhlo o uplynulém víkendu na závodním okruhu Ottobiano Motorsport Park v italské Lombardii. Z vítězství se těšil šampión Thomas Chareyre z Francie, který vyhrál obě jízdy.
Na startovním roštu byl také náš Pavel Kejmar, který v úvodní jízdě dojel druhý, ale o pódium přišel ve druhé jízdě, kterou dokončil až na 16. pozici. Na trati byli i další čeští závodníci. Výborně se prezentoval Milan Sitnianský, který bodoval pátým a šestým místem. Na body se dostal také Erik Provazník, který dokončil úvodní i druhou jízdu na 9. pozici a v hodnocení kategorie Lites byl celkově druhý, když ho o jediný bod porazil Simon Vilhemsen z Německa.

Kategorie S2 + Lites Cup – 1. závod
1 CHAREYRE Thomas FRA FFM TM Racing Factory Team TM 12 kol / 20:04.934
2 KEJMAR Pavel CZE ACCR Degasoline Motorsport TM +21.346
3 SAMMARTIN Elia ITA FMI Phoenix Racing Team Honda +24.851
4 VILHELMSEN Simon DEN DMU Husqvarna +27.186
5 SITNIANSKY Milan CZE ACCR TMS Tuning Motorsport Honda +28.396
6 FILIPPETTI Gioele ITA FMI Team Birba Racing TM +33.218
7 COUSIN Nicolas FRA FFM Phoenix Racing Team Honda +35.606
8 CLASS Markus GER DMSB Phoenix Racing Team Husqvarna +39.804
9 PROVAZNIK Erik CZE ACCR Region Racing CZ Yamaha +53.512
10 MADISSON Eero FIN SML KTM MTR Team KTM +56.527
11 GAYA Jaume ESP RFME Suzuki Grau Racing Suzuki +57.275
12 HINTZ Jannik GER FMS Husqvarna +57.888
13 MONTICELLI Diego ITA FMI TM Racing Factory Team TM +58.183
14 TSCHUPP Raul SUI FMS TM Andorra TM +1:01.942
15 BUSSEI Giovanni ITA FMI SBD Union Bike TM +1:06.215
16 GUSTAFSON Hampus SWE SVEMO KTM +1:16.369
17 VERTEMATI Michael ITA FMI Vertemati Factory Team Vertemati +1:21.287
18 FONSECA Rafael BRA CMB TMS Tuning Motorsport Suzuki +1:36.044
19 PALS Patrick EST EMF Degasoline Motorsport TM +1:43.104
20 GUZMAN Daniel COL CFM Suzuki Grau Racing Suzuki -1 kolo
21 REHN Pedro BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki -1 kolo
22 KLEBER Justino BRA CBM TMS Tuning Motorsport Honda -1 kolo
23 SILVERIO Marcelo BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki -1 kolo

Kategorie S2 + Lites Cup – 2. závod
1 CHAREYRE Thomas FRA FFM TM Racing Factory Team TM 12 kol / 20:51.612
2 COUSIN Nicolas FRA FFM Phoenix Racing Team Honda +26.416
3 CLASS Markus GER DMSB Phoenix Racing Team Husqvarna +28.644
4 SAMMARTIN Elia ITA FMI Phoenix Racing Team Honda +30.079
5 MONTICELLI Diego ITA FMI TM Racing Factory Team TM +38.334
6 SITNIANSKY Milan CZE ACCR TMS Tuning Motorsport Honda +52.660
7 TSCHUPP Raul SUI FMS TM Andorra TM +1:04.684
8 HINTZ Jannik GER FMS Husqvarna +1:06.125
9 PROVAZNIK Erik CZE ACCR Region Racing CZ Yamaha +1:07.085
10 FONSECA Rafael BRA CMB TMS Tuning Motorsport Suzuki +1:07.387
11 VILHELMSEN Simon DEN DMU Husqvarna +1:08.686
12 PALS Patrick EST EMF Degasoline Motorsport TM +1:11.405
13 GAYA Jaume ESP RFME Suzuki Grau Racing Suzuki +1:14.072
14 MADISSON Eero FIN SML KTM MTR Team KTM +1:17.653
15 GUSTAFSON Hampus SWE SVEMO KTM +1:18.085
16 KEJMAR Pavel CZE ACCR Degasoline Motorsport TM +1:23.508
17 REHN Pedro BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki 11 -1 kolo
18 GUZMAN Daniel COL CFM Suzuki Grau Racing Suzuki -1 kolo
19 SILVERIO Marcelo BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki -1 kolo
20 BUSSEI Giovanni ITA FMI SBD Union Bike TM -1 kolo
21 KLEBER Justino BRA CBM TMS Tuning Motorsport Honda -1 kolo
22 FILIPPETTI Gioele ITA FMI Team Birba Racing TM -8 kol
23 VERTEMATI Michael ITA FMI Vertemati Factory Team Vertemati -9 kol

Kategorie S2 – celkové pořadí
1 CHAREYRE Thomas FRA FFM TM Racing Factory Team TM 25+25 / 50 bodů
2 SAMMARTIN Elia ITA FMI Phoenix Racing Team Honda 20+18 / 38
3 COUSIN Nicolas FRA FFM Phoenix Racing Team Honda 14+22 / 36
4 CLASS Markus GER DMSB Phoenix Racing Team Husqvarna 13+20 / 33
5 SITNIANSKY Milan CZE ACCR TMS Tuning Motorsport Honda 16+15 / 31
6 VILHELMSEN Simon DEN DMU Husqvarna 18+10 / 28
7 KEJMAR Pavel CZE ACCR Degasoline Motorsport TM 22+5 / 27
8 MONTICELLI Diego ITA FMI TM Racing Factory Team TM 8+16 / 24
9 PROVAZNIK Erik CZE ACCR Region Racing CZ Yamaha 12+12 / 24
10 HINTZ Jannik GER FMS Husqvarna 9+13 / 22
11 TSCHUPP Raul SUI FMS TM Andorra TM 7+14 / 21
12 GAYA Jaume ESP RFME Suzuki Grau Racing Suzuki 10+8 / 18
13 MADISSON Eero FIN SML KTM MTR Team KTM 11+7 / 18
14 FILIPPETTI Gioele ITA FMI Team Birba Racing TM 15+0 / 15
15 FONSECA Rafael BRA CMB TMS Tuning Motorsport Suzuki 3+11 / 14
16 PALS Patrick EST EMF Degasoline Motorsport TM 2+9 / 11
17 GUSTAFSON Hampus SWE SVEMO KTM 5+6 / 11
18 BUSSEI Giovanni ITA FMI SBD Union Bike TM 6+1 / 7
19 REHN Pedro BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki 0+4 / 4
20 GUZMAN Daniel COL CFM Suzuki Grau Racing Suzuki 1+3 / 4
21 VERTEMATI Michael ITA FMI Vertemati Factory Team Vertemati 4+0 / 4
22 SILVERIO Marcelo BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki 0+2 / 2
23 KLEBER Justino BRA CBM TMS Tuning Motorsport Honda 0+0 / 0

Kategorie Lites Cup – celkové pořadí
1 VILHELMSEN Simon DMU DEN Husqvarna 25+16 / 41 bodů
2 PROVAZNIK Erik CZE ACCR Region Racing CZ Yamaha 20+20 / 40
3 TSCHUPP Raul SUI FMS TM Andorra TM 14+25 / 39
4 HINTZ Jannik GER FMS Husqvarna 15+22 / 37
5 MADISSON Eero FIN SML KTM MTR Team KTM 18+13 / 31
6 FILIPPETTI Gioele ITA FMI Team Birba Racing TM 22+9 / 31
7 GAYA Jaume ESP RFME Suzuki Grau Racing Suzuki 16+14 / 30
8 FONSECA Rafael BRA CMB TMS Tuning Motorsport Suzuki 11+18 / 29
9 PALS Patrick EST EMF Degasoline Motorsport TM 10+15 / 25
10 GUSTAFSON Hampus SWE SVEMO KTM 13+12 / 25
11 VERTEMATI Michael ITA FMI Vertemati Factory Team Vertemati 12+8 / 20
12 REHN Pedro BRA CBM Suzuki Grau Racing Suzuki 8+11 / 19
13 GUZMAN Daniel COL CFM Suzuki Grau Racing Suzuki 9+10 / 19