vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Olympia supermoto night show

Text a foto: Agentura Forsage
Olympia supermoto night show
10.09.2014
 

POZOR ZMĚNA TERMÍNU - Dějištěm závodu motocyklů třídy supermoto a silničních čtyřkolek se opět stane speciálně vybudovaná trať v sousedství nákupního a zábavního centra Olympia Brno.

 
Tradiční OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW
se představí v sobotu 20. 9. 2014!
 
BRNO/MODŘICE - Tradiční „Olympia supermoto night show“ v netradičním zářijovém termínu, to je velké sportovní i adrenalinové lákadlo nejen pro návštěvníky Obchodního centra Olympia, ale především pro motocyklové fanoušky. V sobotu 20. září se znovu v bezprostřední blízkosti Olympie představí nejlepší čeští jezdci supermota, které doplní i účastníci ze Slovenska, Maďarska, Rakouska i Polska. Supermotárdové hvězdy budou střídat jezdci se čtyřkolkami, připravena je exhibice motokaskadérů s freestyle motokrosovým představením Petra Kuchaře a také dvě vystoupení hardrockové skupiny Stejšn. Vstup na akci je zdarma.
 
Supermoto nejvyšší kvality nesvázané nervozitou boje o body do pořadí mistrovství republiky dovoluje tradičně jezdcům u Olympie předvést kousky, které jindy zkoušejí raději jen na tréninkových tratích. Na návštevníky OC Olympia tak čeká na tradičním místě v prostorách severního parkoviště, ale v klimaticky příznivějším zářijovém termínu, velká show plná adrenalinu, skoků i soubojů kolo na kolo. Trať je plná zatáček umístěna do sevřeného prostoru a přímo nutí jezdce k častým soubojům i bezprostřednímu kontaktu. Zahrnuje umělé skoky na speciálních dřevěných lavicích a dvě hlavní delší rovinky umožnují i velkou rychlost a drifty, které jsou divácky velice atraktivní. Vedle supermota oživí program souboje zhruba tuctu špičkových čtyřkolkářů, kteří na svým strojích dokáží neuvěřitelné věci a jejich předjížděcí manévry na omezeném prostoru i skoky nabízejí napínavou sportovní podívanou.
 
Očekávaná čtyřicítka jezdců supermota se může u Olympie opravdu předvést zbavena nervozity, protože domácí boj o titul je před závěrečným podnikem rozhodnutý - titul vybojoval pravidelný účastník závodů seriálu mistrovství světa Pavel Kejmar. Program vrcholí za umělého osvětlení „americkým superfinále“ (zhruba ve 20 hodin). To se premiérově pojede v obou třídách a v minulých letech opakovaně dostalo diváky do varu. Nejlepší jezdci startovního pole z odpoledních rozjížděk jsou  totiž v této závěrečné jízdě vždy po 4 absolvovaných kolech zastaveni a ti z konce startovního pole jsou postupně vyřazováni. Zároveň se podle průjezdů často mění pořadí na čele a do poslední chvíle nemá nikdo nic jistého. Díky tomuto systému se po celou zhruba půlhodinovou přerušovanou jízdu odehrává bezpočet soubojů o každé místo nejen na čele, ale v celém startovním poli.
 
Již od úterního odpoledne se staví asi 800 m dlouhá závodní trať, která spolkne vedle 500 metrů plotů, molitanových ochranných bariér a dalších zábran i 50 tun balíků slámy pro zabezpečení nebezpečných úseků a asi 800 pneumatik pro vytyčení vlastní dráhy. V pátek den před závodem dojde i na stavbu dřevěných skoků, finišovat bude i dolaďování a seřízení umělého osvětlení.
 
Pro návštěvníky OC Olympia i diváky show, kteří mají samozřejmě, stejně jako v předchozích letech, VSTUP ZDARMA, je připraven dostatek míst včetně možnosti parkovat přímo vedle závodiště v několikapatrovém Olympia „parkovacím domu“. K dispozici bude i samostatné parkoviště pro motorkáře stejně jako samostatný divácký prostor pro ZTP návštěvníky.
 
Sobotní program (20.září) zahájí v 9:30 první seznamovací tréninky, americké superfinále je na programu zhruba kolem 20 hodiny. Novinkou jsou letos dvě vystoupení hardrockové kapely Stejšn (vystoupení v 17 a ve 21.30 hodin), připravují se i další atrakce, výstavky a zpestření pro diváky. Volně přístupný je v průběhu celého dne i jezdecký paddock. Motocyklovou show vás letos nově provede moderátorská dvojice Luděk „Savana“ Urbánek (Rádio ČAS a frontman skupiny Stejšn) a Jirka Boček, osminásobný mistr ČR v supermotu.
 
Už od 5.září až do neděle 14.září, mají návštěvníci nákupního centra možnost navštívit v jeho vnitřních prostorách celkem pět „moto ostrůvků“ s možností prohlídky i získání informací o vystavovaných motocyklech.