KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Libor Podmol o své rekonvalescenci

Tisková zpráva Libora Podmola
Libor Podmol o své rekonvalescenci
27.10.2016
 

Podmola léčí prášek z bylin. Dopsal svůj deník a nafotil kalendář s modelkami

 
Libor Podmol je po operaci a v současné době u něj probíhá rekonvalescence. Český freestyle motokrosař si totiž během závodu mistrovství světa v Rize zlomil klíční kost. Nyní dělá vše pro to, aby stihl tradiční exhibiční akci FMX Gladiator Games, která se uskuteční 19. listopadu v O2 Aréně. „Rekonvalescence má probíhat osm týdnů. Jestli budu v Praze skákat? To zatím nevím. Najel jsem na program rychloléčby, chci být co nejdříve na motorce,“ vyhlásil Podmol, letošní vítěz amerických X-Games.
 
Nepovedený bodyvarialový trik Volt viděl Podmol už několikrát ve zpomaleném záznamu. „Při nahmatání řídítek ve vzduchu jsem ještě nechtěně zmáčkl přední brzdu, což motorku převalilo na přední kolo, a bylo vymalováno. Tenhle trik je jeden z nejtěžších ve freestyle motokrosu, předvádí ho jen pár jezdců. Každý u něj někdy prostě spadne,“ dodal Podmol, který v rámci léčby využívá alternativní metody. „Mám speciální vodičky, které pro mě namíchali v Německu. Používám prášek z bylin. Piju zinek, stříbro, magnesium. Pracuju s cirkulací krve, chodím do sauny a spím na speciální vyhřívané podložce s léčivými kameny.“
 
Kromě rekonvalescence dohlíží na tisk své nové knihy Deník Libora Podmola. Ta by měla jít do prodeje v polovině listopadu, prezentovat se bude na tradiční adrenalinové akci FMX Gladiator Games. „Byla to neskutečná práce všechno napsat, jsem rád, že to mám za sebou. Čtenáři se z mého deníku dozvědí, jaké to je být freestyle motokrosařem. Provedu je zákulisím,“ přiblížil závodník, kterého před mistrovstvím světa v Rize nafotil známý český fotograf Ondřej Pýcha do kalendáře.
 
Společně s Podmolem pózovala modelka Kateřina Sokolová, herečka Veronika Arichteva nebo popová skupina Slza. Kalendář byl nafocený novým mobilem ASUS ZenFone 3. „Fotograf přiběhl s telefonem po mém tréninku a za chvíli bylo hotovo. Žádné líčení, blesky a velký tým. Když jsem uviděl kalendář, žasnul jsem nad kvalitou a bezprostředností fotek,“ dodal Libor Podmol, který v letošním roce zvítězil v Německu.


 


Další články sekce Freestyle