KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MXGP Ruska 2019 – Orlyonok

Foto: Honda
MXGP Ruska 2019 – Orlyonok
10.06.2019
 

V ruském Orlyonoku pokračovalo osmým podnikem motokrosové Grand Prix.


Osmým podnikem světového šampionátu v motokrosu se stala Grand Prix Ruska, která se jela na trati v Orlyonoku.

Slovinský závodník Tim Gajser, tovární jezdec HRC, dokázal triumfovat v Grand Prix Ruska, když vyhrál obě rozjížďky královské kategorie MXGP a posunul se tak do čela průběžné klasifikace celkového pořadí. Na stupně vítězů ho doprovodili dva švýcarští jezdci Yamahy, Arnaud Tonus, který druhou pozici získal za dvě druhá místa v jednotlivých rozjížďkách a třetí Jeremy Seewer, který vybojoval 36 bodů poté, co dojel pátý v první jízdě a třetí ve druhé jízdě.

V kategorii MX2 zvítězil Jorge Prado Garcia ze Španělska, který vyhrál první i druhou jízdu. Dvě druhá místa poté dostala na celkovou druhou pozici Dána Thomase Kjera Olssena. Dvě třetí naopak na celkovou třetí Belgičana Jago Geertse.
Slovenský jezdec Richard Šikiňa opět předvedl dva výborné výkony, když dojel v první jízdě na 16. pozici, ve druhé byl ještě o jednu pozici lepší. Náš Petr Polák v první jízdě dojel na 25. pozici, ve druhé byl na 21. místě.

MX Grand Prix Ruska – Orlyonok (RUS)

MXGP – 1. rozjížďka
1. Tim Gajser (SLO, Honda) 21 kol / 34:40,798
2. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha) +2,718
3. Romain Fabvre (FRA, Yamaha) +29,654
4. Jeffrey Herlings (NED, KTM) +37,212
5. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha) +38,625
6. Julien Lieber (BEL, Kawasaki) +41,003
7. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna) +42,055
8. Glenn Coldenhoff (NED, KTM) +43,723
9. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna) +44,364
10. Max Anstie (GBR, KTM) +45,964

MXGP – 2. rozjížďka
1. Tim Gajser (SLO, Honda) 20 kol / 33:31,603
2. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha) +5,014
3. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha) +9,910
4. Antonio Cairoli (ITA, KTM) +14,130
5. Julien Lieber (BEL, Kawasaki) +15,660
6. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna) +18,786
7. Jeffrey Herlings (NED, KTM) +20,842
8. Gautier Paulin (FRA, Yamaha) +21,359
9. Romain Fabvre (FRA, Yamaha) +23,306
10. Glenn Coldenhoff (NED, KTM) +23,798

MXGP – GP Ruska celkově
1. Tim Gajser (SLO, Honda) 25+25 / 50 bodů
2. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha) 22+22 / 44
3. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha) 16+20 / 36
4. Jeffrey Herlings (NED, KTM) 18+14 / 32
5. Romain Fabvre (FRA, Yamaha) 20+12 / 32
6. Julien Lieber (BEL, Kawasaki) 15+16 / 31
7. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna) 14+15 / 29
8. Antonio Cairoli (ITA, KTM) 9+18 / 27
9. Glenn Coldenhoff (NED, KTM) 13+11 / 24
10. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna) 12+10 / 22

MXGP – průběžné pořadí MS 2019
1. Tim Gajser (SLO, Honda) 351 bodů
2. Antonio Cairoli (ITA, KTM) 338
3. Gautier Paulin (FRA, Yamaha) 231
4. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha) 220
5. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna) 212
6. Clement Desalle (BEL, Kawasaki) 208
7. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha) 206
8. Julien Lieber (BEL, Kawasaki) 172
9. Jeremy van Horebeek (BEL, Honda) 170
10. Glenn Coldenhoff (NED, KTM) 168

MX2 – 1. rozjížďka
1. Jorge Prado Garcia (SPA, KTM) 20 kol / 34:13,145
2. Thomas Kjer Olssen (DEN, Husqvarna) +1,249
3. Jago Geerts (BEL, Yamaha) +2,784
4. Tom Vialle (FRA, KTM) +16,702
5. Mitchell Evans (AUS, Honda) +27,598
6. Darian Sanayei (USA, Kawasaki) +31,130
7. Maxime Renaux (FRA, Yamaha) +33,148
8. Henry Jacobi (GER, Kawasaki) +33,845
9. Michele Cervelin (ITA, Yamaha) +33,945
10. Ben Watson (GBR, Yamaha) +38,485
----------------------------
16. Richard Šikyňa (SVK, KTM) +55,579
25. Petr Polák (CZE, KTM) -1 kolo

MX2 – 2. rozjížďka
1. Jorge Prado Garcia (SPA, KTM) 20 kol / 34:12,435
2. Thomas Kjer Olssen (DEN, Husqvarna) +4,649
3. Jago Geerts (BEL, Yamaha) +5,320
4. Michele Cervelin (ITA, Yamaha) +26,085
5. Tom Vialle (FRA, KTM) +27,956
6. Ben Watson (GBR, Yamaha) +33,047
7. Jed Beaton (AUS, Husqvarna) +37,728
8. Henry Jacobi (GER, Kawasaki) +46,019
9. Maxime Renaux (FRA, Yamaha) +47,226
10. Mitchell Evans (AUS, Honda) +48,668
----------------------------
15. Richard Šikyňa (SVK, KTM) +1:09,257
21. Petr Polák (CZE, KTM) -1 kolo

MX2 – GP Ruska celkově
1. Jorge Prado Garcia (SPA, KTM) 25+25 / 50 bodů
2. Thomas Kjer Olssen (DEN, Husqvarna) 22+22 / 44
3. Jago Geerts (BEL, Yamaha) 20+20 / 40
4. Tom Vialle (FRA, KTM) 18+16 / 34
5. Michele Cervelin (ITA, Yamaha) 12+18 / 30
6. Mitchell Evans (AUS, Honda) 16+11 / 27
7. Ben Watson (GBR, Yamaha) 11+15 / 26
8. Henry Jacobi (GER, Kawasaki) 13+13 / 26
9. Maxime Renaux (FRA, Yamaha) 14+12 / 26
10. Jed Beaton (AUS, Husqvarna) 9+14 / 23
----------------------------
16. Richard Šikyňa (SVK, KTM) 5+6 / 11

MX2 – průběžné pořadí MS 2019
1. Jorge Prado Garcia (SPA, KTM) 347 bodů
2. Thomas Kjer Olssen (DEN, Husqvarna) 327
3. Jago Geerts (BEL, Yamaha) 257
4. Henry Jacobi (GER, Kawasaki) 236
5. Tom Vialle (FRA, KTM) 216
6. Mitchell Evans (AUS, Honda) 214
7. Ben Watson (GBR, Yamaha) 210
8. Adam Sterry (GBR, Kawasaki) 169
9. Davy Pootjes (NED, Husqvarna) 157
10. Michele Cervelin (ITA, Yamaha) 132
----------------------------
21. Richard Šikyňa (SVK, KTM) 46
38. Petr Polák (CZE, KTM) 1
 


Další články sekce Grand Prix