KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kalendář MČR v motoskijöringu 2017

Text: Josef Vašíček / tisková informace
Kalendář MČR v motoskijöringu 2017
13.12.2016
 

MČR v motoskijöringu – Orion Shiva KTM Cup, má pro rok 2017 celkem naplánováno šest závodů.

 
Na schůzce organizátorů seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se v Letohradě sešli zástupci  pořadatelů společně s vedením MČR. Výsledkem byl následující kalendář, který obsahuje celkem 6 závodů a pojede se na následujících tratích:
 
15.1.2017 Letohrad (neděle)
28.1.2017 Horní Město (u Rýmařova) sobota
29.1.2017 Klášterec nad Orlicí (neděle)
05.2.2017 Chotčiny (u Chýnova) neděle
11.2.2017 Rudník (sobota)
12.2.2017 Dobřany v Orlických horách (neděle)
 
Pokud bude zima motoskijöringovým závodům přát, seriál MČR 2017 začne na trati u koupaliště v Letohradě. Jezdci si zde mají možnost krásně zajezdit na rychlé trati a jejich výkony by mělo shlédnout i hodně diváků.
 
2. závod je připravován moravskými pořadateli. V Horním Městě u Rýmařova jezdci opět najdou dlouhou trať, přátelské prostředí i bohaté občerstvení. Trať bude připravena ve sportovním areálu nedaleko mateřské školky.
 
Hned další den se pojede na jedné z nejznámějších tratí v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezón 2008 a 2016 pokaždé. Trať „Klášterecké břehy“ je prakticky v obci nedaleko fotbalového hřiště.
 
První únorovou neděli budou jezdci závodit v Jižních Čechách. Pojede se v Chotčinách u Chýnova - tedy na trati, kde se jel v roce 2016 jediný závod, který určil motoskijöringové mistry. I tam se dá očekávat velká divácká účast.
 
Předposlední závod se pojede v Krkonoších (na zbrusu nové trati v Rudníku). Zdejší agilní pořadatel je v poslední době známý pořádáních hezkých motokrosových i country závodů. Závodit se bude  v prostorách „Rudnické rokle“.
 
Seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“ budou po závodě na rychlé a atraktivní trati dekorování i mistři republiky 2017.
 
Pořadatelé opět vypisují kategorii MX2, ve které pojedou mladí jezdci do 21 let o mistrovský titul na dvoutaktních strojích 125 ccm a čtyřtaktech 250 ccm.
 
Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách,   t.zn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Pro lepší přehlednost budou startovní čísla vydávána od 1 do 20 (Open) a od 21 do 30 (MX2). Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2016 mají pochopitelně startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.
 
Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat mistři z roku 2016 Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ale určitě jim nic nedarují bratři Šrolerové, Mohaupt s Hotovým i další závodníci. Motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.
 
Diváci nebudou ochuzeni ani o start hobby jezdců bez licencí, kteří pojedou kromě Chotčin na všech dalších tratí MČR seriál „Orlického poháru“.  Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod.
 
Doufáme, že nám zima bude konečně přát a budou takové sněhové podmínky, které dovolí uspořádat kvalitní závody. O veškerém dění budeme pravidelně informovat.


 


Další články sekce MČR