KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MMČR motokrosu pokračuje v Petrovicích

Tisková zpráva, text: Dominika Nováková, foto: Radek Lavička
MMČR motokrosu pokračuje v Petrovicích
04.07.2018
 

Čtvrtý závod Kůta MMČR motokrosu v Petrovicích u Karviné

 
Je tady hned druhá závodní nálož po sobě. Jezdci si pomalu ani nestihli umýt motorky po závodě v Dalečíně a už se chystají na čtvrté klání letošního roku, tentokrát v Petrovicích u Karviné. Tam se sejdeme už tuto neděli 8. července. A my se ptáme, kdo konečně porazí Žeravu a Laierovou?
 
MX1: Hon na Michka pokračuje
A kdo vezme červenou tabulku Martinovi Michkovi (Buksa/Ados KTM Team)? Ten zůstává i po závodě v Dalečíně lídrem nejsilnější kategorie. A to i přesto, že v minulém závodě ani jednou nevyhrál. Dvě první místa urval Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team), pro kterého to znamenalo první vítězství v MX1, ovšem v celkovém pořadí jezdce na čele ani náhodou neohrozil. Body mu chybí kvůli vynechanému závodu v Pacově. Byl zraněný. Co vylepšovat bude mít v Petrovicích Václav Kovář (HT Group Racing Team), který měl v minulém závodě v Dalečíně prostě smůlu. Nedařily se mu starty a musel dotahovat, nakonec z toho bylo, na Kováře pouze, páté a čtvrté místo. Navíc se potýkal s bolavým kotníkem, který si zranil v kvalifikaci. Dařilo se Filipovi Neugebauerovi (Osička MX Team). V Dalečíně skončil celkově třetí i přesto, že byl nachlazený. Filip ovšem kvůli jednomu vynechanému závodu bodově nedosahuje na přední příčky v průběžném hodnocení. Vyrovnané výkony dovedli na třetí průběžnou příčku Tomka Wysockého (JD GUNNEX KTM Racing Team). Závod v Dalečíně ukázal, že to vždycky nebude jenom mezi Michkem a Kovářem. V Petrovicích nemá vítězství nikdo jisté, také ostatní jezdci to umí pěkně rozjet.
 
MX2: Jaulin zvyšuje náskok
A to dost výrazně. Jede stabilně a taky mu k tomu trochu pomáhá štěstí. Vyhrál už potřetí za sebou, ale dvakrát po sobě hlavně díky tomu, že jeho týmový kolega Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team) odstoupil kvůli technickému problému. Na druhou stranu ale také ukázal že je rychlejší než Jaulin. Zajíždí rychlejší časy, a když dojede do cíle, vždycky na první pozici. Na to se ale výsledky neptají a bodově je průběžně první francouzský jezdec. Jako druhý nejlepší přijede do Petrovic Petr Polák (JD GUNNEX KTM Racing Team), a třetí Slovák Richard Šikyňa (JD GUNNEX KTM Racing Team). Čtvrtý průběžně je zatím Martin Krč a pátý Patrik Liška (HT Group Racing Team). Tomu v posledních dvou závodech úplně nepřálo štěstí a také zdraví. V Pacově ho trápila velká bolest zad, V Dalečíně ho hodně zdržel pád.  Na dalším závodě bude i nadále chybět Jonáš Nedvěd, který má zlomený kotník.
 
Ženy: Němka z jiné dimenze
Německá závodnice Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team) je pro ostatní závodnice kategorie Ženy stále nedostižná. Od volného tréninku až do druhé rozjížďky má jasný náskok a nikdo z holek proti ní nemá šanci. Proto, která z dívek dojede do cíle jako druhá, bere umístění jako takové osobní vítězství. To v Dalečíně vybojovala Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team) a nejlepší Češkou je aktuálně i průběžně. Na třetím místě je se stejným počtem bodů Tereza Hromková (HT Group Racing Team), takže se bude v Petrovicích na co dívat a v závodech to bude kdo s koho. V Dalečíně pořadím trochu zamíchala i Lucie Simonová, ta se na startu letos objevila poprvé a předvedla, že jezdit rozhodně nezapomněla a stále drží tempo s těmi nejlepšími. Byla celkově třetí. Jestli dorazí i na čtvrtý závod sezony, se ještě rozhodne.
 
Veterán: Kdo porazí Žeravu?
To je otázka hlavně asi na Petra Masaříka, který letos zatím dojel vždy druhý právě za Žeravou. Aby ho dohnal, bude muset ale ještě trochu víc otočit plynem, protože na trojnásobného mistra světa vždy ztrácí na nějaký ten metr. My mu ale stále dáváme šanci. Na třetím až šestém místě jsou ovšem chlapi bodově docela blízko sobě. Třetí je před Petrovicemi Georg Hammerl (Motosport Chýnov), čtvrtý Slovák Ivan Černý (Orion Racing Team), Pátý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov) a šestý Stanislav Horský. V kategorii Veterán 50+ je nejlepším stále Petr Dokoupil (KRTZ Racing), druhý Roman Majer a třetí Petr Kormunda.
 
GPS trati:
49° 54' 21.144"N
18° 34' 8.736"E
 
Vstupné je 150Kč
 
 
Petrovice 2018: Týmové reporty
 
Buksa/Ados KTM Team
 
Tým odjíždí do Petrovic u Karviné na čtvrtý závod spokojený s výsledky z Dalečína. Jezdci Buksa/Ados KTM Teamu vyhráli ve všech čtyřech závodních kategoriích. V kategorii MX1 zvítězil Bence Szvoboda, pro kterého to bylo první vítězství v nejsilnější kategorii, druhý v MX1 dojel Martin Michek, kterému i nadále zůstává červená tabulka vedoucího závodníka. Červené tabulky vlastní týmoví jezdci i v ostatních kategoriích. V MX2 ji má Sulivan Jaulin, který vyhrál i v Dalečíně. Martin Krč vyhrál druhou rozjížďku, v té první ho zastavil technický problém. V kategorii Ženy opět suverénně zvítězila Steffi Laier a ve Veteránech vše dokonal neporazitelný Martin Žerava. Bohužel ze závodního víkendu vypadla Elena Kapsamer, která se zranila ve volném tréninku, jestli ji uvidíme v Petrovicích, ještě není jisté.
 
HT Group RacingTeam
Jezdci týmu na domácí trati v Dalečíně neměli úplně štěstí, i přesto ale předvedli velmi dobré výsledky. Václav Kovář (MX1) byl do Dalečína připravený skvěle, ovšem potrápily ho starty v obou jízdách. V té první doháněl až z předposledního místa a neuvěřitelným tempem se prokousal až na pátou pozici. Ani ve druhé jízdě to nebylo úplně podle představ, v cíli po špatném startu čtvrté místo. Marek Sukup (MX1) měl hodně dobrou první jízdu, ve které dojel na třetí pozici, ve druhé byl šestý. V kategorii žen Tereza Hromková neudržela průběžné druhé místo, poskočila na třetí, protože v Dalečíně se musela spokojit se třetím a čtvrtým místem. Patrika Lišku (MX2) hodně zdržel v první jízdě pád, po kterém musel dohánět. Ve druhé jízdě se nemohl na motorce srovnat a bylo z toho deváté místo. V celkovém pořadí ale jezdci HT Group stále figurují na předních pozicích. MX1: Kovář druhý, Sukup čtvrtý, MX2: Liška pátý, Ženy: Hromková třetí, Biskupska jedenáctá.
 
Orion Racing team
Orion Racing Teamu bude i v Petrovicích chybět zraněný Jonáš Nedvěd, který byl v MX2 průběžně šestý, ovšem nejel už v Dalečíně a postupně se propadá pořadím. Naštěstí Petr Bartoš v MX1 v Petrovicích určitě chybět nebude. Po celkovém třetím místě v Pacově ale Dalečín nebyl procházkou růžovou zahradou. V první rozjížďce se mu povedlo přetrhnout řetěz, ve druhé dojel až devátý. I tak se ale pral statečně a mladších kluků se držel. Ivan Černý v kategorii Veterán se musel spokojit se čtvrtým místem. Jezdil ale těsně za třetím závodníkem, i průběžně je Ivan zatím čtvrtý. Barbora Laňková zatím na velmi pěkném pátém místě ve třídě Ženy.
 
JD GUNNEX KTM Racing Team
Týmu se v minulém závodě v Dalečíně velmi dařilo v kategorii MX2, alespoň co se týče mladšího Petra Poláka. Ten v závodě vybojoval celkové třetí místo, průběžně je teď druhý. Jenom o bod za ním v průběžném pořadí se usídlil Richard Šikyňa, který měl v Dalečíně pád, jinak by na tom byl bodově mnohem lépe. V kategorii MX1 závodil za tým Tomek Wysocki, který zajel solidní výsledek, šesté místo. Průběžně je ale třetí. Jezdci se těší i na trať do Petrovic a doufají, že výsledky minimálně zopakují.
 
Yamaha Čepelák Racing Team
Kristýna Vítková se kromě MMČR věnuje i německému mistrovství, které ji i v Dalečíně hodně hnalo dopředu. „Závody v Německu mi pomáhají hlavně fyzicky, závod je tam o pět minut delší,“ říká Vítková. A to potvrdila v Dalečíně, kde byla dvakrát druhá a nenechala se nikým ohrozit. V Petrovicích doufá ve stejný výsledek, protože i průběžně je aktuálně na druhé pozici. Ovšem se třetí Hromkovou má stejný počet bodů. Také Dušan Drdaj se v Dalečíně předvedl v tom nejlepším světle. Do závodů nastoupil poprvé v sezoně MMČR po zranění. "Dušan se postupně dostává do formy po zranění, úplně na jejím vrcholu ještě ale není,“ říkal šéf týmu Jiří Čepelák před závodem v Dalečíně. Drdaj ale čtvrtým místem celkově ukázal, že už je v pohodě.
 
Team MAX2
Brněnský Team MAX2 nebude na dalším závodě MMČR v motokrosu chybět. Týmové barvy budou hájit Jirka Matějec ve třídě MX2, ve třídě Ženy to budou Jana Antošová a Nikola Hošková a v královské třídě MX1 pojede týmová stálice Milan Rožec. Nejlepší výkony se čekají od Jirky Matějce, který má letos vzrůstající formu a samozřejmě také od Jany Antošové, která by měla opět atakovat TOP5. Účast zraněného Romana Skalky ještě není jistá.
 
Hulho Motocross Team
Týmové barvy v Petrovicích budou hájit opět Rudolf Weschta a Ladislav Červenka. Oba budou usilovat o co největší nálož bodů. Weschta figuruje zatím na šesté pozici. Na posledním závodě v Dalečíně jel moc hezky, bodoval osmým a sedmým místem. Ladislav Červenka měl smůlu ve druhé jízdě, kterou bohužel nedokončil. Vše napravit bude chtít právě na dalším závodě v Petrovicích.
 
Osička MX Team
Po závodě v Dalečíně je tým plně spokojen. Filip Neugebauer (MX1) na neoblíbené trati v Dalečíně ukázal, že si umí poradit téměř s čímkoliv. Po depu chodil nachlazený s krkem omotaným ručníkem, v závodě nedal znát ani nemoc ani svoje antipatie vůči trati a na stupních vítězů přebíral cenu za třetí místo. Také Šimon Jošt se ve své kategorii MX2 předvedl velmi dobře, celkově skončil šestý. Také v Petrovicích by tým rád okupoval podiová umístění v MX1, pěkné by to bylo i ve třídě MX2.
 
KRTZ motorsport
Petr Dokoupil pojede do Petrovic určitě bojovat o další vítězství v kategorii Veterán 50+, v Dalečíně se mu vyhrát opět podařilo a do cíle přijel téměř neohrožen soupeři, celkově v kategorii Veterán je zatím na osmé pozici. Body na své konto se bude snažit připsat i Marek Nešpor (MX2). Ovšem stále na startu bude chybět Martin Finěk (MX1). Ten se sice zotavil po zlomenině ruky a začal trénovat, ale na závodech krajského přeboru si vykloubil rameno, musel na operaci a čeká ho další rekonvalescence.
 
BV Racing
František Smola do toho na závodech v Dalečíně hodně šlapal a ukázal pěknou agresivní jízdu. Naštěstí se mu vyhnula smůla v podobě pádů nebo technických problémů a z Dalečína si odvezl osmé místo. Na další závod se těší nejen on, ale i další členové týmu: Michal Votroubek (MX1), David Soldát (MX2), Dušan Tichý (Veterán) a Markéta Ehlová (Ženy).
 
Motosport Chýnov
V Petrovicích budou hájit barvy našeho týmu především jezdci třídy Veterán a Ženy. Mezi Veterány máme hned několik jezdců, kteří bojují o vavříny – Vladislav Mužík a Rakušané Daniel Doppler a Georg Hammerl. Ten se po skvěle zvládnutém závodě v Dalečíně dostal na průběžné třetí místo. Nebudou chybět ani další kluboví jezdci v této třídě jako Mario Martinz, David Hlaváček a další. V kategorii Ženy zdatně bojuje v Top10 Sarah Schnelzer a mezi nejlepší desítku se dostala i mladá Rumunka Stefania Bancila. Ve třídě MX2 se objeví junior Pavel Doubek a Jiří Pach.
 
Kromě výše zmiňovaných v Dalečíně nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.


 


Další články sekce MČR