KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pozvánka na MMČR junior, Kaplice

Text: Dominika Nováková, foto: Jana Terešáková
Pozvánka na MMČR junior, Kaplice
01.07.2019
 

Jihočeská Kaplice, to je další město, které bude hostit juniorské mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu. Náročná trať prověří talent těch nejmenších i zkušenějších závodníků. A to už brzy, druhý prázdninový víkend – 6. července.


50ccm
Třída těch nejmenších jezdců má stále stejného lídra, tím je Maxim Zimmerman ze Slovenska. Mladý jezdec má na čele docela příjemný čtrnáctibodový náskok, ovšem musím dávat v závodech pozor, aby neudělal ani jedinou chybu a nedal tak šanci svým soupeřům. Na jeho místo se totiž určitě třese i druhý Jan Veselý, ten totiž do sezony vstoupil jako ten nejrychlejší, v dalších dvou závodech se ale lépe dařilo Zimmermanovi. Třetím nejúspěšnějším padesátkařem je zatím Josef Vrtal (SMS Morava), který v každém letošním závodě zajel velmi dobrý výsledek, a jeho výkony jsou vyrovnané. Nejlepším výsledkem v posledním závodě v Karlíně se ovšem chlubil maďarský jezdec Katoha Ároh. Byl to ovšem zatím jeho jediný závod MMČR. Jestli ho uvidíme i v Kaplici, je zatím nejisté. Jako čtvrtý nejlepší dorazí do Kaplice Hugo Brant (Cermen s. r. o). Jeho nejlepším závodem byl zatím Jinín, v dalších dvou vždy neměl úplně úspěšnou jednu z rozjížděk. Pátá příčka patří zatím Benovi Ackerlovi (Motosport Chýnov v AČR). Šestý je po třech závodech Jaroslav Novotný (SMS Praha), sedmý Dominik Hasoň (SMS Morava), osmý Matyáš Koutný (SMS Morava), devátý Patrik Nohavica (SMS Morava) a desátý Jan Milota (SMS Praha).

65ccm
Během tří závodů zatím nikdo nedokázal překonat Vítězslava Marka (Cermen s. r. o.). Je suverénně nejlepší a zatím během tří uplynulých závodů neztratil jeden jediný bod. Druhým nejlepším ve třídě 65ccm je prozatím Martin Červenka (APD Racing s.r.o.), minulý závod v Karlíně byl jeho nejhorším, kdy byl celkově na čtvrté pozici, průběžně je ovšem stále druhý. Třetí v tabulce je prozatím David Widerwill (Cermen s. r. o.), ten naopak zabral a v Karlíně byl druhý. Stanislav Pojar (SMS Praha) je v tuto chvíli na čtvrté pozici, tu si prohodil právě se třetím Davidem Widerwillem, který si naopak polepšil, takže minimálně mezi těmito dvěma kluky se bude bojovat. Pátý průběžně je i po Karlíně Elias Ehrenhöfer (Motosport Chýnov v AČR), šestou příčku v tuto chvíli okupuje Marek Novák (SMS Praha), ten se závod od závodu zlepšuje. Ferenc Orlov (Motosport Chýnov v AČR) je na sedmé příčce, ale pravděpodobně bude stoupat výš, v Karlíně byl celkově na třetí pozici. Dominikovi Čižinskému (Cermen s. r. o.) patří osmá příčka, devátý je Filip Křivan (SMS Jižní Čechy), kterému chybí body z Karlína a desátý Jakub Zahradník.

85ccm
Také zde svítí na pozici lídra tabulky jméno Vítězslav Marek (Cermen s. r. o). Víťa udržel prvenství i po nepodařeném Karlínském závodě, kde mu první rozjížďku zkazil pád a on byl tak celkově až čtvrtý. Vítězství v Karlíně se tak ujal Maďar Noek Zarócz, vyhrál obě rozjížďky a Vítězslavovi šlape na paty. Oba se teď budou muset pekelně soustředit, aby nedělali v dalších závodech chyby a udrželi si svá místa, Noek by ale určitě chtěl prvenství Víťovi přebrat. Oběma navíc šlape na paty třetí Jiří Klejšmid a ne úplně výrazně daleko za ním je také čtvrtý Jiří Halama (Enduro klub Semily). Právě Halama byl v posledním závodě v Karlíně na druhé pozici, Klejšmid byl třetí. Oba Jirkové tak také ještě můžou pořadím na čele zamíchat. Také Jakub Nevima (SMS Morava), pátý jezdec průběžného pořadí, v každém závodě předvádí pěkné výsledky, nejlepší měl v prvním závodě sezony. V Kaplici bude chtít předvést stejně tak dobrý. Jaroslav Katriňák je prozatím na průběžné šesté pozici, sedmý je Josef Štach (Starling Cross Team), na osmé pozici vidíme Josefa Koutného (SMS Morava), na deváté Tomáše Zimka a na desáté Antonína Kabáta (JS Racing s. r. o).

125ccm 2T
Ani v této třídě se zatím vedoucí jezdec nezměnil, stále je jím Jan Wagenknecht (Starling Cross Team), který prozatím celkově vyhrál dva závody ze tří, v Karlíně ho překonal Adam Kovacs (Motosport Chýnov v AČR), ten je v tuto chvíli na druhé průběžné pozici. V Karlíně ukázal, že mu ale druhá příčka rozhodně nestačí a udělá všechno proto, aby se ještě dostal na Wagenknechtovo místo. Kdo bude lepší v Kaplici, to se jeďte přesvědčit na vlastní oči. Třetí místo je v tuto chvíli dělené, takže i tady bude zajímavé sledovat souboj mezi Martinem Venhodou (Team motokrosová škola) a Petrem Rathouským (Orion Racing Team), kteří mají shodný počet bodů. Karlín se víc povedl Rathouskému, v Kaplici ale určitě zaberou oba dva. Už s trochu větší bodovou ztrátou je pátý Daniel Mandys (ÚAMK Zejax Motoklub), poslední závod byl pro něj nejméně vydařený. Šestá příčka patří Radimovi Krausovi, který se v pořadí hodně propadl kvůli chybějícím bodům z Karlína. Sedmý je Stanislav Vašíček (Q-Racing Team), osmý Tomáš Švirák, devátý Luděk Černý (oba Motosport Chýnov v AČR) a desátý David Vondrák (JD Gunnex KTM Racing Team).

MX2 junior
Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) je vedoucím třídy MX2 junior. Zatím během tří závodů ztratil jenom pět bodů v prvním závodě, ve zbylých dvou byl suverénně první. Druhý Pavel Dvořáček (SMX Racing Team) na Drdaje ztrácí jenom deset bodů a také on, stejně jako Drdaj, by byl nejšťastnější v roli lídra. Ještě nic není ztraceno. Jsme v půlce sezony, závodníci mají před sebou ještě tři závody. Jiří Matějec (HT Group Racing Team) je v tuto chvíli na třetí příčce, na které vystřídal Martina Vondráška (Haas Racing Team). Vondrášek měl v Karlíně smůlu, do první rozjížďky vystartoval, ale hned po startu měl pád a už nepokračoval, tím přišel o body. Naopak Matějec zajel nejlepší výsledek sezony – dvě třetí místa. Pátá pozice Patří Markovi Nešporovi (KRTZ Motorsport), Daniel Stehlík je prozatím na šestém místě, jenom bod za ním figuruje Milan Šturma na sedmém místě. Osmý je Erik Švidra (SMS Morava), devátý Radovan Gráč a desátý Jan Klimo (Motosport klub Málkov v AČR).

Zatím to o víkendu vypadá na příjemné počasí, nemuselo by být takové horko jako doposud. Tak si udělejte výlet na jih Čech a přijeďte podpořit mladé motokrosové závodníky. Rozhodně se bude na co dívat Program v sobotu odstartuje v 7:40 tréninkem třídy 85ccm, odpolední rozjížďky pak v 12:35. Těšíme se na vás
 


Další články sekce MČR