Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.

ME v motokrosu – Loket

23.07.2018

V rámci české Grand Prix v motokros se konalo také další kolo evropského motokrosového šampionátu kategorie EMX300, ale i finále evropského juniorského šampionátu EMX65 a EMX85.

Na motokrosové trati v Lokti pokračoval pátým kolem evropský motokrosový šampionát kategorie EMX300. Vítězem se stal nizozemský závodník Mike Kras, který dojel druhý v první jízdě a vyhrál jízdu druhou. Skvěle se ale před domácími fanoušky prezentovali čeští jezdci. Václav Kovář v první jízdě dojel pátý, poté s manažerem národní reprezentace, Jiřím Čepelákem potrénoval starty a ve druhé jízdě již z toho bylo třetí místo, které českého mladíka dostalo na stejnou pozici i v celkové klasifikaci závodu. Celkové čtvrté místo vybojoval Marek Sukup, v top ten byl ještě Patrik Liška a Petr Bartoš. Bez bodů se musel s Loktem rozloučit Marek Nešpor. V celkové klasifikaci evropského šampionátu je na čele Brit Brad Anderson, náš Václav Kovář je nyní pátý.

28. Marek Nešport (CZE, KTM) 26

Vítězem juniorské kategorie EMX85 se pro letošní rok stal jihoafrický mladík Camden Mc Lellan, nicméně dobře si vedl i náš Radek Větrovský, který díky bodům za desáté a páté místo skončil na celkové sedmé pozici. Druhý z českých jezdců, Tomáš Pikart, bodoval patnáctým a osmnáctým místem, což mu dalo celkovou šestnáctou pozici.

Kategorii EMX65 ovládl Ital Brando Rispoli, ale my jsme měli v top ten hned dva zástupce. Celkově šestý skončil Vítězslav Marek, který bodoval dvěma sedmými místy. O dvě pozice za ním skončil Jan Janout, který po 14. místě v první jízdě bodoval především čtvrtou pozicí v jízdě druhé.