Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

ME v motokrosu – Lommel

08.08.2018

Evropské motokrosové mistrovství kategorií EMX125 a EMX250, pokračovalo v belgickém Lommelu.

Na motokrosové trati v belgickém Lommelu pokračoval šestým kolem evropský motokrosový šampionát kategorie EMX125. Vítězem se stal italský závodník Mattia Guadagnini, který dojel druhý v první jízdě a vyhrál jízdu druhou. Na celkové druhé pozici skončil švédský motokrosař Filip Olsson, který bodoval pátým a druhým místem. Třetí pozici poté obsadil dvakrát čtvrtý Andrea Bonacorsi.
Náš Petr Polák se dvakrát prosadil na bodované pozice, když v první rozjížďce byl jedenáctý, ve druhé pak čtrnáctý. Radek Větrovský, ani Martin Venhoda, se do hlavních rozjížděk nedostali.

V kategorii EMX250 jsme českého zástupce nemáme, proto se podívejme na první tři pouze slovně. Vítězem se stal Brit Mel Pocock, který dojel třetí v první jízdě a vyhrál druhou jízdu. Druhou pozici získal Francouz Maxime Renaux, jež naopak vyhrál první jízdu a byl třetí v té druhé. Třetí pozici vybojoval pátým a druhým místem Nizozemec Roan van de Moosdijk. Na vedoucí pozici šampionátu je Francouz Mathys Boisrame