Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.

ME v motokrosu – Ottobiano

30.06.2017

Evropský motokrosový šampionát pokračoval na motokrosové trati Ottobiano v Itálii.

Mistrovství Evropy v motokrosu mělo o víkendu na programu čtvrtý společný podnik se světovým šampionátem. V rámci Grand Prix Lombardie se konal čtvrtý závod sezony pro kategorie EMX125, EMX250 a EMX300. V  kategorii EMX250 jsme opět žádného zástupce neměli, tak si pouze řekněme, že z vítězství se radoval domácí Morgan Lesiardo.
V kategorii EMX125 hájil barvy naší vlasti opět Petr Polák, který si připsal světové body v obou rozjížďkách, když první rozjížďku dokončil na 12. místě, ve druhé pak byl šestnáctý. "Tento víkend jsem se zúčastnil čtvrtého závodu ME v Italském Ottobianu. V sobotu ráno se jela kvalifikace na rychlé kolo, která byla neskutečně vyrovnaná a tak jsem skončil na 15. místě s odstupem 3 vteřin na vítěze. V první rozjiždce, která se jela ve tři hodiny a bylo opravdu veliké horko (36'C) jsem po dobrém startu, ale zdržení ve druhé zatáčce ze které jsem vyjžděl skoro poslední nakonec vybojoval 12. místo. Druhá rozjiždka se jela v neděli ráno, to už bylo počasí o hodně lepší a tak jsem se těšil na to že výsledek ze soboty ještě vylepším. Bohužel přišly dvě velké chyby a z jedné byl i pád. V cíli to stačilo jen na 16. místo. Celkově jsem skončil na 11.mistě. Se svou jízdou jsem byl spokojený," komentuje své snažení Petr Polák. Český jezdec tak na svém kontě má 24 bodů, které ho řadí na průběžné 25. místo. Z vítězství se radoval Dán Mikkel Haarup, který vyhrál první i druhou rozjížďku.
Svého zástupce jsme měli i v kategorii EMX300, kde s českou zástavou jezdil František Smola. Ten první jízdu nedokončil a ve druhé bodoval 12. místem. „První jízda je za námi, start jsem měl kolem 10. místa a pomalu jsem se prokousával dopředu. Tempo a rychlost byla skvělá, pak jsem měl v zatáčce kontakt s druhým jezdce, při kterém se mi prosekla brzdová hadice což jsem zjistil o několik chvil později kdy jsem nebyl schopny kvůli absenci brzdy vybrat zatáčku a skončil v bannerech a plotě vedle trati. Proto jsem musel z jízdy a 7.místa odstoupit...“ komentuje první jízdu František Smola a hned přidává k jízdě druhé. „Druhá jízda za námi, kde jsem bral 12. místo. Bohužel dnes na víc nebylo. Po ranní bouřce trať byla velmi náročná a pěkně mi dávala zabrat.“
Zbývá dodat, že závodní víkend v této kategorii vyhrál Brit Brad Anderson.