Závody u nás i v zahraničí v období od 17. září do 23. září.

ME v motokrosu – Sevlievo

28.08.2018

Evropský motokrosový šampionát kategorií EMX250 a EMX3000, proběhl v bulharském Sevlievu, na pódium se dostal i náš Václav Kovář.

Na motokrosové trati v bulharském Sevlievu pokračoval šestým kolem evropský motokrosový šampionát kategorie EMX300. Vítězem se stal belgický závodník Brad Anderson, který vyhrál první jízdu a dojel druhý v druhé jízdě. Na celkové druhé pozici skončil nizozemský motokrosař Mattia Guadagnini, který naopak vyhrál první jízdu a dojel druhý v druhé jízdě. Český fanoušky ovšem potěšil Václav Kovář, který obsadil třetí pozici poté, co bral body za 4. místo v první jízdě a třetí v jízdě druhé. Body si připsal i Marek Nešpor, který po jedenáctém místě v první jízdě dojel desátý ve druhé jízdě.

V kategorii EMX250 jsme opět měli českého zástupce v podobě Jakuba Terešáka, který v první jízdě dojel na 19. místě a připsal si tak dva body. Ve druhé byl dvacátý a přidal na své konto další evropský bod. Vítězem se stal Francouz Mathys Boisrame, který dojel druhý v první jízdě a vyhrál druhou jízdu.