KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Úspěch Petra Bartoše ve Slovinsku

Tisková zpráva Orion Litomyšl, foto: Radek Lavička
Úspěch Petra Bartoše ve Slovinsku
02.04.2015
 

Letošní motokrosový seriál mistrovství Evropy kubatury EMX Open odstartoval prvním dílem ve slovinské Brezici. Podle předpokladu se na domácí dráze v konkurenci 32 pilotů umístil nejlépe velký favorit, poslední mistr světa zrušené třídy MX3 Klemen Gercar jedoucí v satelitním týmu Husqvarny.

 

Českým příznivcům udělal určitě radost loňský vicemistr Evropy zkušený matador Petr Bartoš (35 let) z týmu Orion-RS Petrol KTM. Petr měl v podstatě vydařený celý víkend a k vlastnímu průběhu řekl: "Vše tady z mého pohledu dopadlo skvěle, mohl jsem se opírat o dobré starty, což je vždy důležité a krásně jsem si na úvod sezony zazávodil. Po druhé rundě mě docela bolely ruce, ale nebyl jsem sám. Příště to už snad bude lepší. Z druhého místa jsem pochopitelně nadšený..., bylo zde hodně domácích rychlých závodníků (bratři Irtové, nebo zkušený Sašo Kragejl), ale dělali někdy zbytečné karamboly a já jsem na tom vydělal."
 
Na stupně vítězů se ještě dostal i další český zástupce Petr Michalec (27), který na své Hondě a v dresu Spencer live media si zajistil bronzový stupínek. I Michalec byl se svým výsledkem spokojen: "První startovací manévr mi nevyšel podle představ, byl jsem někde kolem dvanácté pozice, pak jsem ale zabral a nakonec z toho byla v cíli trojka. Napodruhé jsem si to již pohlídal, ale zase zde byl nebezpečný Slovinec Kragejl, s kterým jsem dlouho bojoval o dobré umístění," prohlásil po klání radostně jezdec.
 
Jako nováček vstoupil do letošního seriálu ME Jonáš Nedvěd (21), který je Bartošovým parťákem ve stáji Orion-RS Petrol KTM. "Bylo to tady pro mě velice zajímavé, získal jsem potřebné zkušenosti, které bych chtěl příště zúročit. Celkově 11. příčka určitě není špatná na úvod, zejména v první rozjížďce to bylo super. Jezdil jsem kolem pátého místa, ale potom se srazil s jedním domácím šílencem (zřejmě Molnar) a nakonec jsem cílem prosvištěl ještě jako osmý," řekl postřehy po jízdě Jonáš.
 
Podle již zase změněného kalendáře by se mělo odjet ještě sedm podniků, ale například Rusko je podle kluků ve velice nebezpečné oblasti, navíc termínově koliduje s našim mistrákem (Kramolín). A tak další dějství letošního evropského šampionátu EMX Open uvidí diváci na známé a pěkné dráze ve slovenské Šenkvici 26. dubna.

Další články sekce ME