Závody u nás i v zahraničí v období od 21. května do 27. května.

Dutch Masters of Motocross – Mill

Text a foto: Jiří Zaňát
13.05.2018

V sobotu 6.května se jel třetí závod Holandského mistráku pod názvem Dutch Masters of Motocross a tentokráte v Millu. Opět mě tam čekala spousta jezdců MXGP a EMX.

Závodilo se v kategoriich 85CC, 125CC, 250CC, 500CC. Nejprve byl volný trénink a hned na to kvalifikace. A po polední pauze už začli 1.jízdy. Po skončení prvních jízd byla půlhodinová pauza a už byla várka druhých jízd. V 17:30 závody skončili.

Kay vs. Kay souboj v 85cc

Lídr v 85cc, Kay de Wolf a jeho přímý konkurent a jmenovec Kay Karssemakers bojovali mezi sebou o vítězstvý. de Wolf jel od začátku závodu v obou jízdách na špici a jel s náskokem 16:48 a 20,78 sekund, resp. S dvěma třetími místy obsadil Dave Kooiker také třetí místo v konečném pořadí.

Raivo Dankers měl svuj den v 125cc

Prvním a druhým místem si zajistil KTM jezdec Raivo Dankers vítězství v závodě ve třídě 125cc. V první jízdě nadělil druhému Rafu Meeuwissenu, neuvěřitelných 26.81 sekund. Ve druhé jízdě byly časy, blíže u sebe a vyhrál Fin Emil Weckman na jeho KTM. Raf Meeuwissen byl čtvrtý a tím zvedl třetí pozici v celkově. Weckman skončil za Raivo Danker jako druhý.

Jago Geerts řeší denní zisk v 250 ccm

První závod v 250cc přinesl vítězství  jezdeci Honda Calvinu Vlaanderenovi byl první, kdo projel cílovou čárou v 2,52 sekundy rozdílem před druhým Britem Benem Watsonem. Po pádu z prvního se propadl v závěru na třetí o 12,44 sekundy, belgický mladík Jago Geerts. Ve druhé jízdě Geerts a Vlaanderen vyměnili pozice, Watson, ale musel se spokojit s šestým místem. Thomas Covington, který byl druhý v druhé jízdě a skončil celkově třetí za Jagem Geertsem a Calvinem Vlaanderenem, kteří měli stejný počet bodů a tak rozhodovala druhá jízda kterou vyhrál Geerts.

Herlings opět králem ve třídě 500cc

Pro Herlings nebyl ideální start, ale vedení si vzal od Glenna Coldenhoffa už v polovině prvního kola a všem začal ujíždět. Vyšší moc, v podobě šachovnicové vlajky vyšel těsně předtím, než Coldenhoff, patý v pořadí, nedostal kolo. Druhý z prvního závodu, Brit Max Anstie, dojel do cíle se ztrátou 1 minuty a 22 sekund za Herlingsem.

Druhé závod měl stejný průběh. Herlings znovu zatáhl za plyn a držel ho až do cílové šachovnice, takže hon na lídra v pořadí se nekonala ani v Millu. Max Anstie opět skončila druhá v pořadí, Glenn Coldenhoff se štěstím skončil třetí v závodě a čtvrtý celkově. Herlings navýšil svůj náskok v šampionátu na 30 bodů před Francouzem Gautierem Paulinem.