Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.

Motokros: MX Open – Gbely

Text a foto: Jiří Zaňát
24.05.2017

V neděli 21.května se na motokrosové trati Gbely jel závod motokrosového šampionátu Slovenské republiky.

V neděli 21. května jsem se vydal do Gbel na Slovenskou republiku. Kategorie MX4 Veterán ovládl s přehledem Český závodník Martin Žerava (MAX 2 Team/Suzuki) za kterým skončil druhý Slovák Ivan Černý (Orion Racing Team/KTM) a třetí Polák Tomasz Zych (KTM). Závodu se zúčastnilo 24 veteránů. Další češi byli 4. Petr Stupka (Action Racing Team/KTM) a 9. Petr Jaty (KTM).

V kategorii MX Junior 125 přijelo 19 jezdců a do závodu se dostalo 11 jezdců. Vyhrál Slovenský jezdec Samuel Struk (KTM) druhý Slovák Márk Harcsa (MZ racing MX team/KTM) a třetí Čech Erik Švidra (Dirtbikes Racing Tean Opava/KTM) další češi byli 4.Jiří Hendrych (KTM) a 5. Tomáš Pala (HT Group Racing Team/KTM) a 10. Jiří Matejec (MAX 2 Team/KTM). V kategorii MX2 Junior přijelo 14 jezdců. Vyhrál Slovák Jozef Posluch (711 Popper MX Team/Husqvarna) druhý skončil Damian Kojs z Polska (JW Diferotherm/KTM) a třetí Slovák Jaroslav Antalič (MZ racing MX team/Suzuki). Jediný Čech v kategorii skončil 5. Petr Kolaja (Husqvarna).

V kategorii MX2 se představilo 22 jezdců a 16 jezdců se dostalo do závodu, který se jel společně s kategorii MX Junior 125, MX Junior a MX2 a tak se na rošt postavilo 40 nejlepších. Závod ovládl Slovák Richard Šikyňa (MX Slovakia/KTM), druhý Čech Partik Liška (HT Group Racing Team/Yamaha) a třetí Čech Milan Špičák (KRTZ Motorsport/Husqvarna). Další Češi v pořadí: 5.Petr Jaty (KTM) a 13.Jiří Kraus (KTM).

V kategorii MX Open se představilo 26 jezdců a vyhrál první jízdu po těsném boji a druhou z přehledem Čech Filip Neugebauer (Osička MX Team/Kawasaki), druhý v obou jízdách Slovák Tomáš Šimko (PB Racing Team/Suzuki) a třetí Čech Rudolf Weschta (MAX 2 Team/KTM), i když ve druhé jízdě byl třetí Václav Kovář (HT Group Racing Team/KTM), ale ten byl v první jízdě až 5. a Weschta v druhé 4. Další Češi v pořadí: 4. Václav Kovář (HT Group Racing Team/KTM), 5. Marek Sukup (HT Group Racing Team/Kawasaki), 6. Martin Finěk (Hulho Motocross Team/KTM), 7. Martin Žerava (MAX 2 Team/Suzuki), 9. Dominik Procházka (Promotoracingteam/Suzuki), 10. Tomáš Osička (KRTZ motorsport/Kawasaki), 11. David Kosmák (MAX 2 Team/Yamaha), 12. Lukáš Blažek (Van Hoorn/Yamaha), 13. Zdeněk Kratochvíl (KTM), 14. Michal Votroubek (BV Racing/Yamaha), 15. Marek Zimolka (Kawasaki), 16. David Matocha (KTM) a 18. Jiří Pach (Motokrosováškola.cz/KTM).

FOX holeshoty si rozdělili Richard Šikyňa v MX2 a Martin Žerava v MX Open. Další závod seriálu se uskuteční 9.7 v areálu Národnom kros centre (NKC) v Sverepci.