KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Arai Tour X4 – AllRoad

Text: Jiří Křížek, foto: Arai Helmet
Arai Tour X4 – AllRoad
10.12.2014
 

Přilba Arai Tour X4 - AllRoad nabízí zajímavou lehkou duální sportovní alternativu offroadového ježdění.

 

Japonská továrna Arai inovovala helmy modelové řady Tour X4. Tato inovace na evropském kontinentu dostala název Tour X4 - AllRoad (v USA je pod názvem XD4). Jedná se o duální sportovní helmu hybridního typu, která je určená jak pro offroad, tak i pro silniční motocyklové využití.
 
Helmu Arai Tour X4 lze použít i bez štítku nebo clony, a přilba tak nabízí tři různé konfigurace.
 
ALLROAD - konfigurace zahrnuje štít a hledí, které zároveň poskytuje dodatečnou ochranu. Má plně variabilní větrací funkce, ale také nejširší možnosti a funkčnost.
OFFROAD - konfigurace bez hledí umožňuje použití společně s offroad brýlemi s TX4. Přilba má dodatečné proudění vzduchu.
STREET - konfigurace bez štítu umožňuje jezdci naklonit se dostatečně vpřed ve své sportovní jezdecké pozici. Helma má blíže k jiným celoobličejovým helmám.
 
Arai Tour X4 je dobrou volbou pro všestrannou turistiku na všech površích a za různých podmínek. Kromě různých konfigurací, může být TX4 také přizpůsobena zevnitř. Interiér přilby nabízí řádnou podporu a pohodlný střih, a to díky Arai Face Contour System - FCS a několika vrstev pěny. Tyto pětimilimetrové vrstvy jsou vyjímatelné a tím je zajištěna variabilita při osobních preferencích na tvar vnitřní výstelky.  Tato výstelka je omyvatelná.
 
Arai Tour X4 má tradiční upínání pomocí D-kroužkového zámku na pevném popruhu. To samozřejmě nemusí být nejrychlejší způsob upínání, ale určitě dává nejlepší možné nastavení a jednoduchost.
 
Arai Free Flow System – FFS – zajišťuje dokonalé odvětrání helmy. Otvory po celé ploše helmy se dají snadno ovládat rukou v rukavici. Na přední straně se nachází sedm vstupujících otvoru, na zadní pak čtyři otvory pro odvod vzduchu. Devět z těchto otvorů se dá plně ovládat.
 
Skořepina je z vyztužených skelných vláken a polyesterové pryskyřice. Váží 1620 gramů a je vyráběná v šestnácti grafických alternativách, včetně plně černé, bílé a stříbrné barvy.

Další články sekce Helmy