KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dunlop GP Racer D212 vítězí

Tisková zpráva Dunlop CZ
Dunlop GP Racer D212 vítězí
23.08.2017
 

Vyhrává na závodech, vyhrává v testech. Nová pneumatika Dunlop GP Racer D212 si odnesla vítězství z testu časopisu Performance Bikes.

 
Renomovaný magazín Performance Bikes označil nejnovější pneumatiky Dunlop GP Racer D212 za vítěze srovnávacího testu výrobků pěti různých značek.
 
Magazín pneumatiky testoval na velice obtížném britském okruhu Rockingham Motor Speedway. Pro prověření jejich kvalit si v něm vybral okruh National Circuit s devíti zatáčkami, a to kvůli kombinaci míst, na nichž je nutné intenzivně brzdit, dlouhých rovinek a následujícímu rychlému sledu zatáček, na nichž pneumatiky musely osvědčit, jak zvládají rychlé změny směru jízdy.
 
Dva expertní jezdci při testu pro redakci magazínu hodnotili nejnovější nabídku všech pěti značek pro volné jízdy na okruhu, a to v hladkém provedení bez dezénu („slick”). Prvním z nich byl Chris Walker, vítěz světového závodu superbiků, druhým John McAvoy, který pro Performance Bikes testuje motocykly na silnici. Oba zkušební jezdci Dunlop ve srovnávacím testu vyhodnotili jako nejúspěšnější pneumatiku; nejvyšší skóre si odnesla za chování při nástupu do zatáčky a v průběhu zatáčení. Oba jezdci pro srovnávací test použili motocykl Kawasaki ZX-10R.
 
Pneumatika s nejlepší charakteristikou při nástupu do zatáčky
Chris Walker při popisu pneumatiky Dunlop uvedl, že „okamžitě úplně proměnila přední kolo a ZX-10R s ní nastupovala do zatáček jako nadupaný závodní superbike“
S tím souhlasí i John McAvoy, který jí v tomto testu dal deset z deseti možných bodů.
 
Vysoké hodnocení za chování v průběhu zatáčení
Oba zkušební jezdci dali pneumatice GP Racer nejlepší hodnocení i za výkonnost v průběhu zatáčení. „Perfektně drží dráhu,” tvrdí McAvoy. „Skvělá přilnavost a dobrý pocit vpředu i vzadu,” říká Walker.
 
Pocit při jízdě a zpětná vazba hodnoceny jako nejlepší v této třídě
McAvoy si pochvaluje také pocit při jízdě s GP Racer: „Skvělá zpětná vazba, je na ni obrovský spoleh – vpředu zatáčí tak rychle a s takovou přilnavostí, že si člověk připadá jako ve videohře.”
 
Vítězství v testu představuje nejnovější úspěch nové pneumatiky. Dunlop GP Racer D212 je na trhu v prodeji jako slick nebo ve verzi schválené pro provoz na silnici, přičemž ta druhá napomohla k vítězství při francouzském mistrovství superbike, v němž Lucas Mahias na GMT94 Yamaha vyhrál v obou závodech supersportů.
 
Pneumatiky D212 GP Racer obsahují několik technologií prověřených při závodech, včetně:
 
•           nové běhounové směsi Multi-Tread, která byla namíchána s cílem zlepšit odolnost, zahřívací dobu a nejvyšší přilnavost;
•           revolučního systému NTEC, který zajišťuje optimální výkonnost na silnici nebo na závodním okruhu díky jemnému doladění tlaku;
•           nově vyvinutého profilu pneumatik na přední i zadní kolo, který zlepšuje schopnost manévrovat, a tedy i sebejistotu řidiče.
 
Do nových pneumatik se promítly poznatky z profesionálních závodních pneumatik značky Dunlop řady GP Pro D212, na něž se spolehl i Michael Dunlop, když v roce 2013 vytvořil rychlostní etapový rekord s rychlostí 131,2 mil za hodinu – vyšší, než jaké dosáhl na superbiku s hladkými pneumatikami.


 


Další články sekce Aktuality