KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První zákazník obdržel Hondu RC213V-S

Text: Jiří Křížek, foto: Honda
První zákazník obdržel Hondu RC213V-S
05.01.2016
 

Těsně před Vánocemi se ke svému prvnímu zákazníkovi dostal stroj Honda RC213V-S, tedy sériový motocykl vycházející z prototypu MotoGP.

 
V pondělí 21. prosince 2015 došlo k historicky prvnímu předání sériového motocyklu Honda RC213V-S, tedy motocyklu vycházejícího z prototypu MotoGP. Akt se uskutečnil v budově Hondy UK, kde byl stroj připraven k předání za účasti speciálně vyškolených techniků.
 
Honda RC213V-S je sice sériový cestovní stroj vyráběný v japonském Kumamoto, nicméně jeho výroba probíhá doslova ručně a po jednotlivých kusech. Cena stroje je na evropském území 188 tisíc Euro.
 
Prvním hrdým majitelem Hondy RC213V-S je pan John Brown, který vlastní a provozuje motocyklový obchod a servis strojů Honda v Manchesteru ve Velké Británii a je zanícený sběratel strojů Honda. Tento jeho nový přírůstek bude zařazen do Brownovy rozsáhlé sbírky, která zahrnuje zbrusu novou Hondu RC30, dále pak například modely VTR1000 SP1 a SP2, CBR900RR Fireblade a VF1000F.
 
„Když jsem poprvé slyšel o tomto projektu, hned jsem si pomyslel,že musím mít jeden z těchto motocyklů,“ říká hrdý majitel, John Brown. „Je to opravdu úžasná příležitost vlastnit kus HRC závodní historie. Jakmile šel motocykl do prodeje, tak jsem se zaregistroval na webových stránkách. Dnes je to pro mne velmi zvláštní den. Od sedmnácti jsem dealerem Hondy a dnes je můj podnik jeden z top tři ve Velké Británii. Tato motorka bude skvělý přírůstek do mé sbírky. Rád bych poděkoval všem lidem u Hondy, za výrobu tohoto snu.“


 

Video

First customer worldwide receives his RC213V-SDalší články sekce Aktuality