KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

SportSmart TT na okruh i silnici

Text a foto: Dunlop CZ
SportSmart TT na okruh i silnici
13.12.2017
 

Dunlop vstupuje s novými SportSmart TT do segmentu pneumatik jak pro volné jízdy na okruhu, tak pro silniční použití.

 
-           Dunlop má nejmladší a nejinovativnější nabídku v segmentu hypersportovních pneumatik
-           první pneumatika Dunlop pro kombinovaný segment silničních a okruhových pneumatik za posledních deset let
-           čtvrtá nová hypersportovní pneumatika v průběhu posledních deseti měsíců
-           využívá technologii, která přinesla vítězství v Mistrovství světa Endurance FIM
 
Značka Dunlop oznámila, že v březnu příštího roku uvede na trh čtvrtou novinku ve svém portfoliu hypersportovních pneumatik. Pneumatiky Dunlop SportSmart TT vyvinula tak, aby naplnily požadavky jezdců nejnovějších sportovních motocyklů a výkonných naháčů, kteří chtějí používat stejné pneumatiky na volné jízdy na okruhu i pro jízdu po silnici.
 
Název SportSmart TT je odvozen ze silniční řady SportSmart Dunlop, doplňková dvě písmena TT odkazují na okruhovou technologii (Track Technology).
 
S novými pneumatikami SportSmart TT se Dunlop vrací do segmentu, v němž se naposledy utkával s konkurencí díky vysoce ceněným pneumatikám Qualifier RR před více než deseti lety.
 
Pneumatika SportSmart TT je čtvrtá nová hypersportovní pneumatika, kterou Dunlop uvádí na trh v průběhu jediného roku. Potvrzuje strategii nového vymezení sortimentu, kterou Dunlop ohlásil loni a jejímž cílem je, aby si z jeho nabídky vybral skutečně každý jezdec.
 
Dunlop má nejmladší a nejinovativnější sortiment hypersportovních pneumatik
Pro profesionální jezdce – D213 GP Pro – uvedena na trh v létě 2017
Pro sezónní závodní jezdce – GP Racer D212 – uvedena na trh v lednu 2017
Pro zkušené jezdce na okruhu i na silnici: SportSmart TT – bude uvedena na trh v březnu 2018
Pro silniční jezdce a příležitostné použití na okruhu – SportSmart2 Max – uvedeny na trh v březnu 2017
 
„Žádný jiný výrobce pneumatik během posledního roku neobměnil úplně všechny pneumatiky v hypersportovním portfoliu. Po roce plném novinek máme nejmladší a nejinovativnější sortiment na celém trhu. Ukazuje to, do jaké míry se Dunlop zaměřuje na vývoj nových technologií užitečných pro všechny typy hypersportovních jezdců, a dokládá, jak rychle a efektivně se nám daří přenášet poznatky z vítězné účasti v různých závodech rovnou do našeho sortimentu,” řekl Andy Marfleet, marketingový ředitel Dunlop Motorcycle Europe.
 
Vítězná technologie z Mistrovství světa Endurance FIM
Loňský rok byl pro Dunlop náročný, nejen pokud jde o tempo uvádění nových produktů na trh. Současně pro něj bylo posledních dvanáct měsíců vysoce přínosných i na závodní dráze.
Pneumatiky Dunlop si zvolili Ian Hutchinson a Michael Dunlop, aby s nimi vyhráli závod Isle of Man v kategoriích TT Superbike a Senior, a vybrala si je stáj GMT94, která s nimi vyhrála Mistrovství světa endurance FIM, včetně závodů Bol d’Or a Le Mans 24 hodin.
 
Při těchto závodech Dunlop vyvinul nový polymer, který v motoristickém sportu využívá v zájmu zvýšení přilnavosti a odolnosti pneumatik. V nových pneumatikách SportSmart TT Dunlop použil speciální závodní směs, u níž je prokázáno, že podává stále stejný výkon ve velmi širokém rozsahu provozních podmínek. Právě tato vlastnost je při kombinovaném nasazení jak na silnici, tak i na okruhu mimořádně důležitá.
 
V zájmu optimalizace styčné plochy pneumatiky s povrchem jízdní dráhy Dunlop u pneumatik SportSmart TT využívá další zdokonalení své moderní technologie NTEC. Nová technologie NTEC RT umožňuje upravovat tlak v zadní pneumatice a při jízdě po okruhu tím maximalizovat styčnou stopu. Díky tomu mohou jezdci jezdit po silnici se standardním tlakem v pneumatice, zatímco při jízdě po okruhu závodní trati mohou zvětšit styčnou plochu až o 24 procent.
 
„Obě tyto technologie jsou klíčem k vysoké výkonnosti SportSmart TT. Až pneumatiku v březnu 2018 představíme veřejnosti, odhalíme ještě i další dvě nové technologie. Díky kombinaci všech čtyř inovací vytváří nové pneumatiky vlastní specifický segment sortimentu hypersportovních pneumatik Dunlop. S celkem čtyřmi novými pneumatikami v hypersportovním segmentu můžeme nyní jezdcům opravdu jakéhokoli typu nabídnout odpovídající pneumatiku – ať už pro jízdu po silnici nebo na okruhu,“ dodal Andy Marfleet.


 


Další články sekce Aktuality