KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Moto Guzzi V9 Roamer

Text a foto: motoguzzi.cz
Moto Guzzi V9 Roamer
13.01.2016
 

Elegantní Roamer s vyššími řídítky a větší přední pneumatikou má odkazovat na styl legendárního customu Nevada 750

 
Elegantní Roamer s vyššími řídítky a větší přední pneumatikou (konfigurace 19“ přední, 16“ zadní) má odkazovat na styl legendárního customu Nevada 750. Bíle lakovaný Roamer s červenými linkami naopak přichází s na pohled trochu vyšším sedlem a jako správnému customu mu nechybí ani chromované doplňky jako zrcátka, koncovka výfuku nebo vinuté pružiny tlumičů. Oproti modelu Bobber působí Roamer vizuálně lehčím a hbitějším dojmem, váha obou verzí je přitom zhruba 200 kg.
 
Zásadním požadavkem na nový motor byla  snaha o co nejvyšší zátah a elasticitu, které zajistí výkonnostní parametry 55 koní (40,5 kW) při 6250 ot./min a 62 Nm při 3000 ot. Základem devítistovky je nová hliníková skříň klikovky, která zajišťuje lepší mazání (včetně nového olejového čerpadla) a menší třecí ztráty při pohybu ústrojí. Modernizace za účelem přenosu vyššího výkonu se dočkala též masivnější šestirychlostní převodovka a větší suchá spojka, úpravou prošlo také zadní kyvné rameno z hliníku.
 
Silnější motor si vyžádal změnu tvaru nádrže (zmenšena na 15 litrů) s dobře patrnou boční hranou, jejíž linie jakoby pokračovala přes minimalistické sedlo. Novinkou je také podvozek včetně ocelového rámu: přední vidlice má zdvih130 mm, vzadu najdeme dvojici výkonnějších tlumičů se stavitelným předpětím. Nechybí ani dvouokruhové ABS a kontrola prokluzu MG-TC a v elektronické výbavě bychom kromě imobilizéru našli také USB zásuvku pod krkem řízení. Ta umožní jak nabíjení osobní elektroniky, tak spojení motorky skrze multimediální platformu MG-MP se smartphonem.


 

Video

2016 new Moto #Guzzi #V9 #Bobber & V9 #RoamerDalší články sekce Motocykly