KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Krugger SR400

Text a foto: Dunlop CZ
Krugger SR400
14.06.2016
 

Dunlop se podílí na exkluzivním, ručně postaveném motocyklu Krugger Yardbuilt SR400.

  
•           Krugger SR400 je poctou dílu Bernarda Ansiaua, osobního technika závodníka Valentina Rossiho
•           Ručně vyrobený, jedinečný, velmi silný – a obutý do klasických pneumatik Dunlop
 
Společnost Krugger Motorcycles si se svými unikátními, na míru stavěnými motorkami vybudovala pozici kultovní značky. Od roku 2002 získala za své speciální karosářské výtvory již více než třicet mezinárodních cen. Naposledy Krugger v roce 2014 převzal titul Mistra světa ve výrobě motorek na míru (vůbec poprvé byl udělen v roce 2010).
 
Krugger je sice úžasný na pohled, ale musí mít také odpovídající výkon. Jako  partnerského dodavatele pneumatik si Krugger pro svůj poslední zajímavý projekt vybral značku Dunlop.
 
Zakladatel společnosti Fred Krugger v polovině června odhalil velmi speciální model, vytvořený na platformě motocyklu Yamaha SR400. Jeho design je poctou Bernardovi  Ansiauovi, dlouholetému inženýrovi a mechanikovi legendy závodů Moto GP Valentina Rossiho.
 
Ansiau podobu modelu Krugger SR400 osobně pochválil. „To, co dokázal Fred Krugger vytvořit, na mě velmi zapůsobilo, protože se to dotýká mé vlastní minulosti a mé velké vášně. To už není jen motorka, ale skutečné umělecké dílo. Fred Krugger je mág a velký umělec. Jsem ohromen. Vidíme tady skutečné umění.“
 
Model SR400 je vybaven pneumatikami Dunlop K82 a TT100, které si Krugger vybral ze dvou hlavních důvodů. Zaprvé tyto pneumatiky využívají technologii inspirovanou klasickými vítěznými závodními pneumatikami Dunlop. Například TT100 získaly jméno tak, že byly prvními silničními pneumatikami, které na závodě Man TT dosáhly průměrné rychlosti přes 100 mil za hodinu. Pro tento zakázkový projekt bylo však ještě důležitější, že Dunlop u pneumatik zachoval autentický vzhled té doby, který nyní dotváří celkovou podobu tohoto modelu Krugger.
 
„Jsme pyšní na to, že si nás Krugger pro tento projekt vybral. Pneumatiky Dunlop stály u vítězství Valentina na mistrovství světa v kategoriích 250GP a 125GP a tento projekt je skvělou připomínkou všech těchto úspěchů. Jsme také nadále zavázáni vyrábět moderní pneumatiky klasického stylu. A pneumatiky jakoTT100 a K82 jsou pro tak jedinečné umělecké dílo úplně dokonalé,“ komentoval to Xavier Fraipont, výkonný ředitel úseku pneumatik Dunlop pro motocykly a motoristický sport.


 


Další články sekce Přestavby