KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení projektu trenujsnami.cz

Tisková zpráva Michala Práška
Představení projektu trenujsnami.cz
19.03.2015
 

Na našem motocyklovém trhu funguje celá řada motocyklových agentur. Novým a velice zajímavým projektem pro širokou motocyklovou veřejnost je motoškola Michala Práška a Leoše Hlaváčka.

 

Na našem motocyklovém trhu funguje celá řada motocyklových agentur. Novým a velice zajímavým projektem pro širokou motocyklovou veřejnost je motoškola Michala Práška, který jezdí za tým Pavla Roháče tedy Roháč and Fejta motoracing team (Alpe Adria, třída Stock1000) a Leoše „Magdy“ Hlaváčka (pohár přírodních okruhů, volná nad 600ccm). Ježdění se bude odehrávat na okruhu ve Vysokém Mýtě. Na rozdíl od ostatních motoškol se bude “trenujsnami“ odehrávat na menší trati, to zpřístupní ježdění širšímu spektru motocyklů. Uplatnění zde však najdou i zkušenější okruháři, kteří si zde zdokonalí zejména ovladatelnost a pružnost s motocyklem, práci s těžištěm, naučí se zvládat akceleraci z „mrtvého bodu“, prudké brždění, nebo průjezdy pomalejšími zatáčkami. K dispozici bude na zapujčení AIM datarecording. Pomocí něj případný zájemce může konzultovat svoji jízdu s Michalem a Leošem.
 
Na našich stránkách najdete předběžný kalendář akcí. Tréninkový den bude probíhat následovně. Příjezd do Areálu ve 13 hodin, vyřídíme administrativu, následovat bude rozprava s jezdci (ujasníme si tříděni do skupin a samotný průběh dne), na všech akcí bude možnost přezutí pneumatik či zakoupení starších závodních pneu, samozřejmostí bude občerstvení.
 
Teď už pár slov hlavních aktérů o jízdách ve Vysokém Mýtě.
 
Michal Prášek:
„V loňském roce jsem kvůli nižším nákladům na trénování zkusil vzít šestistovku do Mýta. Jelikož má trať necelý 1,5km a deset zatáček, tak jste neustále v pohybu a pracujete s těžištěm. Akcelerace z nulové rychlosti mně pak velmi pomáhá při mých závodech, kde startuji s litrovou technikou. S odstupem času jsem velmi rád za nápad jezdit na tomto okruhu. Věřím, že i ostatním takovéto jízdy prospějí tak jako mně“.
 
Leoš Hlaváček:
„Když jsme se s Michalem poprvé vydali do Vysokého Mýta, byl jsem přece jen k jízdě s litrem na tomto okruhu pesimistický. Musím uznat, že obavy byly zcela zbytečné. Po prvních rozpačitých kolech mně zde jízda zachutnala a vydal jsem se tam ještě na několik jízd během léta. Jsem přesvědčen, že právě tato aktivita největší měrou přispěla k mému progresu na přírodňácích a já si mohl z Dymokur odvézt svůj první pohár za vítězství“.

Další články sekce Agenturní ježdění