Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.

GP Kataru 2016 – Moto3

20.03.2016

Vítězem úvodního závodu na okruhu Losail International Circuit v katarském Doha se stal Ital Niccolo Antonelli. Jakub Kornfeil bere body za 10. místo, Karel Hanika projel cílem až na konci třetí desítky.

Sezona Grand Prix silničních motocyklů byla dnes definitivně zahájená. Na okruhu Losail International Circuit v katarském Doha se jako první postavili na start svého závodu piloti nejslabší kategorie Moto3. V závodě dlouhém 18 kol se o vítězství neustále bojovalo v početné skupině a rozhodovalo se tedy až na cílové čáře posledního kola, kde byl nejdříve Ital Niccolo Antonelli (Honda), který o pouhých 0,007 porazil jihoafrického jezdce Brada Bindera (KTM). Ve finiši byl pak třetím nejrychlejším další z italských závodníků, a sice s Mahindrou závodící Francesco Bagnaia.
Na čtvrtém místě projel cílem Romano Fenati, který ztratil šanci bojovat o vítězství chybou v nájezdu do první zatáčky posledního kola, kde byl delší na brzdách a propadl se až na šestou pozici. Za Fenatim dojel do cíle pátý Enea Bastianini a šestým místem potvrdil italskou nadvládu (pět Italů mezi prvními šesti) mladý nováček Nicolo Bulega.
Na startu stála také dvojice českých jezdců. Lépe se s nástrahami katarského okruhu vypořádal Jakub Kornfeil, druhý nejzkušenější jezdec celého startovního pole, který cílem projel na 10. místě a připsal si prvních letošních šest bodů. Karel Hanika se dostal do problémů hned v prvním kole, ve kterém ztratil několik sekund. Z posledního místa se sice dokázal prosadil přes dva jezdce, ale s 30. místem v cíli jistě spokojen nebude.