KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeil: asi to bude pořádná hokna...

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil: asi to bude pořádná hokna...
03.08.2019
 

Včera krásně a dneska..?, oblačno a deštivo. Tahle změna povětrnostních podmínek zamotala hlavy úplně všem ze startovního pole kubatury Moto3, Jakuba Kornfeila nevyjímaje.

Strategie k postupu do druhé kvalifikace, jenž by zajistila co nejlepší startovní pozici před zítřejší domácí Grand Prix ovšem zcela nevyšla, a to nejen právě díky změně počasí a dešti, ale i chybě, která tak znamená, že český jezdec Jakub Kornfeil bude startovat až z 20.místa na roštu.

Jakub Kornfeil:
"Abych pravdu řekl, tak se dnešek moc nevydařil. Ještě ráno jsem si myslel, že by mohlo být mokro jen na třetí volný trénink, nakonec to však bylo úplně jinak. V ranním třetím tréninku jsem skončil šestnáctý a ten čas co zajel Jaume Masia byl brutální. Já na něj ztratil více jak 2 vteřiny., i tak jsem si však říkal, že motorka funguje dobře a já budu moct v kvalifikaci přeci jen jet rychleji. Pak trať začala osychat pro ostatní kubatury, nicméně se rozpršelo znovu. Škoda, že to nevydrželo ještě aspoň na naší kvaldu, neboť jsem si věřil víc na suchu než na vodě. Snažil jsem se udělat maximum, bylo však "mojí" obrovskou chybou, že jsem se snažil jet sám. Ten kdo jede první za takových podmínek je referenčním bodem pro ty ostatní, takže soupeři zajeli své časy v úvodu za mými zády. Z nějakého zvláštního důvodu nám neběžela časomíra na televizi v boxu a to tam mám hodně lidí a nikdo si toho nevšiml, což byl prakticky ten důvod proč jsem do kvalifikace vyjel pozdě a zároveň to určilo i její průběh, což mne neskutečně štve. Následně jsem nebyl schopen odmazat více jak půl vteřinu, jenž by mi zajistila postup do další části kvalifikace. Nic není ztraceno, protože výsledek se dá zajet i zezadu. Pro zítřejší závod bych si přál sucho, i včetně suchého warm upu, abychom si mohli vyzkoušet nastavení, které potřebujeme. Motorka věřím, že bude fungovat, i já si stále věřím, protože vím, že tam s nimi vepředu dokážu jet, teď už je to jen o závodě. Za dnešek bych se chtěl fanouškům i celému týmu omluvit, že to nedopadlo tak jak jsem si přál."
 


Další články sekce Moto3