KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeil bude bojovat ze šesté řady

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil bude bojovat ze šesté řady
07.04.2018
 

Osmý duben se blíží a s ním Velká cena Argentiny. Svůj narozeninový den tak český závodník Jakub Kornfeil stráví za řidítky svého stroje v bojích o světové body. Cesta za dobrým výsledkem ale nebude snadná - do závodu vyrazí až jako osmnáctý.

 
Jakub Kornfeil měl do kvalifikace skvělý vstup. Po uplynutí její první čtvrtiny, kdy většina startovního pole už na svých motocyklech měla suché pneumatiky, průběžná výsledková listina připomínala přesýpací hodiny. Jezdci tam sázeli jedno rychlejší kolo za druhým. Mezi nimi i Jakub Kornfeil, který se pohyboval mezi nejlepšími deseti. V tom Jakub zamířil ke svým mechanikům - možná ale o něco dříve, než bylo třeba s ohledem na počasí na okruhu Termas de Río Hondo. Na trať se vracel jako osmnáctý. Přicházející déšť pak šance na zlepšení momentálního maxima snížil na nulu. Do zítřejšího závodu tedy Jakub odstartuje z konce šesté řady/osmnácté příčky.
 
Jakub Kornfeil:
„Úvod kvalifikace byl docela šlušný. V prvním vyjetí se tam podařilo nasázet několik rychlých kol. Na čem ale ztroskotala dnešní kvalifikace byla strategie. Do boxů jsem zajel v nesprávný moment. Když jsou proměnlivé podmínky a déšť může přijít každou chvílí, je třeba být na trati co nejdýl. Je třeba tam vsadit co nejlepší kolo pro případ, že by se rozpršelo. Jenže já jsem zajel do boxů brzy a po výjezdu na zlepšení nezbyl v podstatě žádný čas. Je to škoda. Myslím, že motorka funguje dobře a není tedy důvod startovat ze šesté řady, když reálně máme na to, abychom stáli nejhůř ve třetí/čtvrté řadě. Předpověď na zítra není zrovna nejlepší, tak uvidíme, jak to půjde. Každopádně to bude chtít zachovat chladnou hlavu a být trpělivý.“


 


Další články sekce Moto3