KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. října do 13. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeil pátý v San Marinu

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil pátý v San Marinu
10.09.2018
 

Velká cena San Marina šampionátu MotoGP je minulostí. Českého závodníka Jakuba Kornfeila o start z druhého místa připravila smolná penalizace. Neobvyklá situace ho potkala také v závodě. I tak ale slibný víkend dokončil mezi nejlepší pěticí a připsal si slušné množství mistrovských bodů.

 
Kornfeil startoval jako devátý. První kolo se mu nepodařilo úplně nejlépe, když se propadl na jedenáctou příčku. Jako součást vedoucí skupiny zůstal až do nájezdu do třetího kola, kdy došlo k hromadnému pádu pěti jezdců. Celý incident se odehrál jen pár metrů před motocyklem našeho jezdce, který bravůrní reakcí odvrátill střet s padajícím soupeřem. Vedoucí pětice díky incidentu ujela a Jakub zůstal šestý s mankem dvou a půl vteřiny. I když to v jednu chvíli vypadalo, že začíná rozestup stahovat, nakonec se to ukázalo jako nemožné. V konečné fázi závodu přišla ještě změna pořadí, když upadl Marco Bezzecchi a Jakub Kornfeil si tak dojel pro konečné páté místo.
 
Jakub Kornfeil:
„Ve warm-upu jsme udělali ještě malé změny na přední vidlici. Tím se podařilo motorku vychytat a vše bylo připravené na závod. Po startu jsem ztratil několik míst. Snažil jsem se, abych kluky předjel co nejdřív zpět a mohl pomýšlet na boj na čele. Jenže pak přišel ten hromadný pád. Měl jsem co dělat, abych se vyhnul padajícím jezdcům. Jsem moc rád, jak jsem zareagoval. Doufám, že jsou všichni v pořádku. Tímto okamžikem ale závod v podstatě skončil. Přede mnou se otevřela díra přes dvě a půl vteřiny, která navíc narůstala. Jel jsem sám, což je hrozně těžké. Za průběh závodu nejsem moc rád. Těší mě ale vyrovnané časy a pocit, že jsem pro dnešní výsledek udělal maximum. Stahovat sám takové manko je náročné jak fyzicky tak psychicky. Řekl bych, že mnohem víc, než bojovat ve skupině. Tento víkend byl jeden z nejlepších letos a velké díky patří týmu za skvělou práci.“


 


Další články sekce Moto3