KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeil v Mugellu body nevybojoval

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil v Mugellu body nevybojoval
04.06.2017
 

Závod Moto3 Velké ceny Itálie byl jedním slovem neskutečný. Celkem 24 jezdců bojovalo po celou dobu závodu v první skupině. To včetně našeho zástupce Jakuba Kornfeila, který se nacházel na konci vedoucího vláčku. S motocyklem Peugeot se ale nakonec na bodované pozice v první patnáctce neprobojoval.

 
Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako jednadvacátý. Kvůli penalizaci Manuela Paglianiho se ale na gridu o jedno místo posunul, a tak do závodu v Mugellu vyrazil z prostřední pozice sedmé řady. Bohužel se mu nepodařilo úplně dobře vyrazit a v prvním kole o pár pozic přišel. Závod Velké ceny Itálie Moto3 se zapíše do historických knih šampionátu. Snad poprvé v historii této kategorie bojovalo až do samotného konce v první skupině celkem 24 jezdců. Mezi nimi byl i Jakub Kornfeil, který se držel v zadní části skupiny okolo dvacáté pozice. Čtyři kola před koncem se dokonce posunul na osmnáctou příčku, když se v zatáčkách dokázal dostat před několik soupeřů. V posledním kole na našeho jezdce ale čekala opět pěkná fuška – propadl se totiž na třiadvacáté místo.  Neustále boje a strkanice v obrovské čelní skupině pro Jakuba nakonec skončily dvacátým místem. Po dvaceti kolech a 104.9 odjetých kilometrech zaostal za vítězem Andreou Mignem o 3.053 vteřiny. Další závod seriálu čeká na jezdce už příští týden v Barceloně.
 
Jakub Kornfeil:
„Je až neuvěřitelné, že ta skupina vydržela celou dobu závodu. Rád bych řekl, že jsem byl ve skupině o vítězství, ale to rozhodně není pravda. Moje malé vítězství bylo, že jsem se tam dokázal udržet, a to je vše. Stálo to obrovské úsilí. Pomýšlet na nějaký útok na vyšší pozice byl bohužel nemožný. Dělalo mně velký problém se udržet i za další Mahindrou. Mohlo to vypadat, že jsem byl pasivní a o nic se nepokusil. Každopádně to bylo maximum, čeho jsme byli dneska schopní. Ztratit 3.053 za dvacet kol je minimální ztráta, ale pozice je velmi špatná. Body byly kousíček, ale zároveň hrozně daleko. Je to škoda, že zase odjíždíme s prázdnou. Uvidíme, co dokážeme vymyslet za týden v Barceloně.“


 


Další články sekce Moto3