KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kornfeilův zrádný konec kvalifikace

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeilův zrádný konec kvalifikace
25.08.2018
 

Velká cena Velké Británie vypadala po volných trénincích pro české barvy naprosto parádně. Jakub Kornfeil v nich totiž skončil čtvrtý, osmý a poslední volnou sekci dokonce ovládl. Skvěle rozjetý Kubajz si věřil také do kvalifikace. Jenže to by nebyla Anglie, aby si s programem nepohrálo počasí.

 
Krátce před začátkem kvalifikace se nad okruhem Silverstone začaly honit černé mraky a byla to jen otázka času, kdy začne pršet. Jezdci se proto snažili hned zkraje tréninku zajet co nejlepší časy pro případ, že by se do dění vložil déšť. Zatahovalo se čím dál víc a moc času už vážně nezbývalo. Opravdu v posledních chvílích před přeháňkou Jakub Kornfeil zaznamenal čas 2:14.183 a byl šestý. O tom, jestli kvalifikace skončí v polovině mohla rozhodnout jen příroda. Déšť ustal a začala se rýsovat šance, že v posledních minutách jezdci znova vyrazí na trať. Tak se také stalo. Šest minut před koncem Kornfeil znova vyjel bojovat o umístění na startu. Marně ale hledal někoho, za koho by se mohl zavěsit a využít závětří na dlouhých rovinkách - zlepšení pořád ne a ne přijít. Kubajz byl odmávnut jako osmý. V tom se ale v rychlých kolech nacházelo ještě spousta jezdců. Dojezd to byl bolestivý. Jakub Kornfeil se propadl na sedmnáctou příčku a do závodu tedy odstartuje ze šesté řady.
 
Jakub Kornfeil:
„Z kvalifikace jsem zklamaný. Po tak dobrém startu do víkendu je hřích to neproměnit v dobrou kvalifikaci. Vítězství ve třetím tréninku nám, myslím, napovědělo, kde se můžeme pohybovat a na co tento víkend máme. Do kvalifikace byl cíl jasný - postavit se do prvních dvou řad. Podmínky byly hrozně zrádné. Snažil jsem se na trati zůstat co nejdýl, abych zajel co nejlepší kolo, než začně pršet. Vnímal jsem ty mraky nad okruhem a bylo mně jasné, že dřív nebo později to musí přijít. Zajel jsem šestý čas a pak začalo pršet. Na konci, když jsme opět vyjeli na osychající trať, nepodařilo se mně zlepšit, když jsem jel úplně sám. To bohužel rozhodlo dnešní kvalifikaci a jasně rozdalo karty s úkoly na zítřejší závod.“


 


Další články sekce Moto3