KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakamoto: Chceme opět Fair play

Text: jnyk, Zdroj. Speedweek, Foto: Repsol Media
Nakamoto: Chceme opět Fair play
09.01.2016
 

Shuhei Nakamoto v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, že bude rád, když se incident jako v Malajsii již v MotoGP nebude opakovat.

V rámci Rallye Dakar, kterou navštívil i samotný ředitel závodního oddělení Hondy - pan Shuhei Nakamoto, hovořil i o loňské sezoně v královské kubatuře MotoGP. Samozřejmě se pan Nakamoto neopomněl vyjádřit i k incidentu, který se v Malajsii odehrál mezi Valentinem Rossim a Marcem Márquezem.
 
Nakamoto k této události ale prohlásil, že něco podobného v historii již Rossi několikrát předvedl, kdy v boji o mistrovský titul slovně napadl například své bývalé rivaly Sete Gibernaua nebo Casey Stonera.
 
„K celému incidentu na trati v Malajsii máme data z motocyklu, která dokazují, jak se vše odehrálo. Bohužel nás Dorna a FIM požádali, abychom tato data nezveřejňovali. Respektujeme jejich rozhodnutí ale já zároveň doufám, že tato data budeme moci v budoucnu zveřejnit, abychom tento příběh nadobro uzavřeli. Já osobně si myslím, že zhruba 50% fanoušků MotoGP jsou fanoušci Valentina, ti také věří všemu, co Valentino řekne. S tím bohužel Honda nic neudělá. Když se ale podíváme do historie, je jasně vidět, že Valentino podobné verbální útoky dělal i na Gibernaua nebo Stonera. Tentokrát se stal cílem Marc. Nyní mají všichni jezdci dovolenou a já věřím, že v nové sezoně se vše vrátí do kolejí fair play sportu,“ řekl Shuhei Nakamoto.

Další články sekce Moto3