KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oncu: Na Valencii musím zapomenout

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Red Bull
Oncu: Na Valencii musím zapomenout
02.03.2019
 

Turecký závodník a vítěz loňské GP Valencie má před premiérovou sezonou v Moto3 jasno - na vítězství ve Valencii musí zapomenout.


Turecký závodník Can Oncu, vítěz loňského Red Bull Rookies Cupu a zároveň vítěz posledního závodu Moto3 sezony 2019 ve španělské Valencii se připravuje na svoji premiérovou sezonu v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

V roce 2019 bude Oncu hájit barvy týmu Red Bull KTM Ajo, kde bude mít k dispozici ten nejlepší materiál. I přesto ale zůstává Oncu skromný a říká, že na vítězství ve Valencii musí nyní zapomenout a soustředit se především na adaptaci na novou techniku a svoji premiérovou sezonu v Moto3.

„Jsme připraveni na poslední test i na start sezony a první závod v Kataru. Udělali jsme velký pokrok a já i moje motorka jsme připraveni. Loni ve Valencii to bylo úžasné vítězství a mám z něho stále velkou radost. Nyní na to ale musím zapomenout a koncentrovat se na novou sezonu. Byl to opravdu emociální okamžik a také pěkný rekord, ale nyní se musím maximálně soustředit na to, co je před námi,“ řekl Can Oncu.


Další články sekce Moto3