KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pátá řada pro Kubajze

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Pátá řada pro Kubajze
11.08.2018
 

Překrásný RedBull Ring hostí další závod mistrovství světa silničních motocyklů. V sobotní kvalifikaci třídy Moto3 obhajoval pole position Jakub Kornfeil, který byl po nejlepší kvalifikaci v kariéře a pódiu při domácí Velké ceně hladový po dalším dobrém výsledku.

 
V Rakousku je to ale trošku jiné. S jezdci všech kategorií si pořádně hraje počasí a na jezdce třídy Moto3 čekal mokrý začátek kvalifikace. Slunečno a vysoká teplota však vysoušela asfalt velmi rychle a ve druhé polovině kvalifikace se na trati začali objevovat jezdci se suchým obutím. Jakub byl však v tu chvíli pořád s mokrými pneumatikami. Ani po zajetí do boxů suché variantě nebyl příliš nakloněný. Pozorně sledoval obrazovky a nakonec stejně nebylo zbytí a tým bleskově připravil motocykl do suchého nastavení. Pět minut a dvě rychlá kola. Víc na zajetí rychlého kola nezbylo. První měřené kolo 1:42.097 znamenalo průběžné osmnácté místo. V dalším kole šel čas dolů mnohem výrazněji - 1:40.494 stačil na průběžnou třetí řadu a deváté místo. Jenže na trati ještě bylo pár divočáků a několik z nich vklouzlo před našeho závodníka. Ten se v konečném součtu musí spokojit se třináctým místem a pátou řadou.
 
Jakub Kornfeil:
„Dneska to bylo dost složité, protože nám s programem pěkně zamíchalo počasí. Kvalifikace začínala za úplně mokrých podmínek, ale asfalt poměrně rychle osychal. Nebylo snadné se v tom zorientovat a správně se rozhodnout, protože různé části okruhu byly odlišné, co se týkalo podmínek. Během posledního zajetí jsme měli v boxu diskuzi, na kterých gumách se vydat. Byl jsem to já, kdo to rozhodnutí zdržel, protože jsem si opravdu nebyl úplně jistý. Nakonec to bylo jasné, suché byly jediná cesta. Na kluky jsem pak přesunul trošku tlak, protože nachystat motorku není otázka vteřin. Děkuji jim moc za rychlou a perfektní práci, díky které mně zbyly ještě dvě rychlá kola. Třinácté místo není úplně nejhorší, ale taky to není zdaleka nejlepší. Chce to dobrý start a udržet nervy na uzdě.“


 


Další články sekce Moto3