KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Po pádu šestá řada

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Po pádu šestá řada
20.10.2018
 

I ve Velké ceně Japonska Jakub Kornfeil pokračoval ve svém hezkém zvyku - již počtvrté v řadě ovládl první volný trénink. Po deštivém pátečním odpoledni navíc bral první místo také v součtu programu celého dne. V kvalifikaci jej ale přibrzdil pád.

 
Nestává se to často. Jakub Kornfeil patří mezi jezdce s nejmenším počtem pádů a vynechaných Velkých cen. Po pádu v Aragonu přišel letos druhý pád také v Japonsku. Po patnácti minutách kvalifikace, když se průběžně dvaadvacátý Kornfeil chystal na zastávku v boxech, přišel nepříjemný highsider. Ten jezdce číslo 84 potkal v zatáčce číslo devět. Kornfeil dopadl zpět na motorku a už to v jednu chvíli vypadalo, že si na konto připíše další úžasný "sejf". Hluboký kačírek okruhu Motegi byl ale neúprosný a Kubajz byl na zemi. Dvanáct minut před koncem se český závodník vrátil na trať, ale hned se do své garáže zase vrátil. V posledním vyjetí stihl dvě rychlá kola. Nejlepší čas přišel v tom druhém. I když našeho jezdce trošku zbrzdil padající Celestino Vietti,  připsal si 1.57:692, což stačilo na konečné šestnácté místo a šestou startovní řadu.
 
Jakub Kornfeil:
„V kvalifikaci jsem se necítil tak dobře jako v tréninku. Pak jsem v jednom kole vysadil a zatáčku číslo devět jsem místo jedničky jel na dvojku a trošku mimo stopu. Přidal jsem plyn a dostal nečekaný highsider. Z motorky spadl řetěz, ten se mně podařilo nasadit. Kluci pak motorku rychle opravili a mohli jsme pokračovat. V posledních pár minutách jsem se snažil, co to šlo. Stačilo to ale jen na 16. místo. Měl jsem před sebou Nakarina a to mě trošku zpomalilo. Pak těsně přede mnou spadl také Vietti. Možná to mohlo být o pár desetin lepší, ale co se dá dělat. Rozhodně není všem dnům konec. Věřím, že zítra dokážeme zajet dobrý výsledek.“


 


Další články sekce Moto3