KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Před Kornfeilem je velký úkol

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Před Kornfeilem je velký úkol
14.07.2018
 

Na Sachsenring se Jakub Kornfeil každý rok těší. Velká cena Německa patří k jeho nejoblíbenějším v šampionátu a poslední dva roky navíc jde o domácí GP jeho týmu. Jakub tedy nastupoval do víkendu s očekáváním předních pozic. Ty se dařilo dosahovat ve volných trénincích, ale kvalifikace pro našeho jezdce skončila neúspěšně.

 
Všechny volné tréninky Kornfeil dokončil mezi elitní desítkou. Před kvalifikací byl tedy úkol jasný - prolomit kvalifikační smůlu z minulých závodů a minimálně zopakovat umístění z volných tréninků. Boj o postavení na roštu náš závodník odjel celkem ve třech vyjetích. V prvním dosáhl nejlepšího času 1:27.641 a byl třináctý. Do druhého výjezdu vyjížděl jako šestnáctý, ale čas 1:27.328 Kubajze vynesl mezi desítku nejlepších na deváté místo. V dalším okruhu na progres nenavázal, takže znova zamířil do své garáže. Nové pneumatiky a pár minut do konce - třetí výjezd na trať byla poslední možnost, jak urvat co nejlepší čas a zajistit si co možná nejlepší startovní pozici. Jenže zlepšení nepřišlo. Osobní maximum z druhého výjezdu zůstalo ze strany Jakuba nepřekonáno, což nakonec znamená bolestivou sedmou řadu a jednadvacátou příčku.
 
Jakub Kornfeil:
„Z dneška jsem hodně smutný. Nesplnili jsme cíl - připsat si čas 1:26.xxx. Od minuty a dvaceti šesti vteřin jsem hodně daleko a bez tohoto času prostě dneska nešlo uspět. Co mně trošku ztěžuje život je nastavení motorky. Ta je agresivní v technických pasážích. Vyzkoušeli jsme už mnoho variant, ale zatím nic nezabralo. Teďka budeme všechno ještě jednou krůček po krůčku procházet a doufám, že na něco přijdeme. Pořád věřím, že tady na Sachsenringu dokážeme udělat dobrý výsledek.“


 


Další články sekce Moto3