KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První mistrovský bod pro Filipa Salače

Tisková zpráva Filipa Salače
První mistrovský bod pro Filipa Salače
21.05.2019
 

Povedený víkend v Le Mans ukončil Filip Salač ziskem prvního bodu v mistrovství světa silničních motocyklů i přes to, že ve Francii nebyly úplně ideální podmínky a doplatil na chybu soupeře.


Doposud nejlepší víkend letošní sezóny v mistrovství světa silničních motocyklů prožil Filip Salač při Grand Prix Francie v Le Mans. Jezdec týmu Redox Prüstel GP měl od prvního výjezdu na trať dobré tempo, s týmem pracoval na nastavení motorky a i přes náročné podmínky se zlepšoval.

Dobrá forma se potvrdila i v nedělním závodě kategorie Moto3, ve kterém jel Filip Salač o mistrovské body. Kvůli chybě soupeře však přišel o ještě lepší výsledek, ale i přes to dojel do cíle závodu na 15. místě. Díky tomu si připsal první bod do celkového hodnocení mistrovství světa. Výsledek je to o to lepší, protože spousta jezdců, včetně favoritů, závod nedokončila.

Filip Salač
"Ve Warm Upu se nám nepodařilo nastavit motorku tak, jak jsme chtěli. Opět se mi hodně zavíral předek a měl jsem s tím velké problémy. Kvůli tomu se mi nepodařilo zajet čas, který by stačil na přední příčky. Do závodu byly téměř stejné podmínky, teplota trati se o moc nezměnila a byl tam rozdíl asi jen 3°C, bylo zataženo a velká vlhkost."
"Do závodu jsem dobře odstartoval a hned v prvním esíčku se vše podařilo tak, jak jsem si představoval a předjel pár jezdců. Poté udělal chybu Sergio Garcia, který uprostřed zatáčky narazil do mé nohy a motorky. Úplně mě to odhodilo, přišel highsider a skončil jsem v kačírku. V tu chvíli jsem byl opravdu naštvaný a říkal si, že je po závodě a velké šanci získat body. Nevzdával jsem to a bojoval dál. Moje závodní tempo bylo stejné jako měla první skupina. Se slipstreamem se dá jet kolo o půl vteřiny lépe, ale i bez něj jsem jel 43 nízkých. Proto mě mrzí, že jsem se s nimi neudržel. Po pár kolech jsem dojel skupinu, se kterou jsem jel tři kola a poté jim ujel. Mrzí mě, co se stalo, je to smůla, ale i štěstí. Hodně jezdců spadlo a mě to dalo na 15. místo a první bod do mistrovství. Za to jsem opravdu šťastný. Je to první světový bod a dobrý pocit. Jsem rád, že jsem to ustál a sám dokázal jezdit dobré časy na kolo."
"Na závěr chci poděkovat všem fanouškům, mému týmu, panu Šťovíčkovi, rodině a všem, co mě podporují a podporovali. Je vidět velký pokrok, změnil jsem jak fyzickou přípravu, tak psychiku a pomáhá to. Doufám, že v Mugellu budeme pokračovat stejně tak dobře, jako tady v Le Mans, uvidíme se tam"


Příští závody mistrovství světa silničních motocyklů se jedou v italském Mugellu od 31. 5. do 2. 6. 2019.
 


Další články sekce Moto3