KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rakouské trápení Jakuba Kornfeila

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Rakouské trápení Jakuba Kornfeila
13.08.2016
 

Další podnik Mistrovství světa silničních motocyklů zavítal opět k naším sousedům. Tentokrát do Rakouska na okruh RedBull Ring poblíž Spielbergu, kde MotoGP zažívá svou premiéru.

 
Rakouská premiéra je ale pro našeho Jakuba Kornfeila spíše noční můrou.  Ve volných trénincích jezdec malajské stáje Drive M7 SIC Racing hledal nastavení svého motocyklu a za vedoucími jezdci zaostal o téměř dvě sekundy a uzavřel tak druhou desítku. Měřený trénink vypadal o něco lépe. Jakub hodně zrychlil, své osobní maximum posunul na 1.37:814 a po polovině tréninku už okupoval dvanáctou pozici. Pak zamířil ke svým mechanikům a během zastávky o mnoho pozic přišel. Po návratu na trať přišla další zlepšení. Jakub si zapsal čas 1.37:619, který ale stačí pouze na pětadvacátou příčku a až devátou startovní řadu.
 
Jakub Kornfeil:
„S dneškem už můžeme být trošku spokojenější. V prvních třech trénincích to bylo jedno velké trápení. Dnes odpoledne už jsem se na motorce cítil mnohem lépe, zajetý čas se taky podařilo značně vylepšit, ale pozice bohužel zůstává velmi špatná. Časy jsou tady hodně vyrovnané a já hlavu rozhodně nevěším. Když se podaří start, budu bojovat, cokoliv je možné. Naším cílem je vždy umístění v prvních třech řadách, ale když vezmeme v potaz, jak se celý víkend vyvíjel, neztrácíme až tak moc. Chci moc poděkovat týmu za tu spoustu práce, kterou odvedli.“


 


Další články sekce Moto3