KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rodrigo po operaci, ale letí do Kataru

Foto: Gresini Racing
Rodrigo po operaci, ale letí do Kataru
05.03.2019
 

Gabriel Rodrigo si v sobotu zlomil klíční kos, v neděli byl operován, ale o nadcházejícím víkendu chce v Kataru závodit.


Argentinský závodník Gabriel Rodrigo si během pátého tréninku sobotního testování Moto3 v Kataru zlomil klíční kost, když havaroval v páté zatáčce. V podstatě okamžitě odletěl do Španělska, kde v barcelonské Dexeus Clinic v neděli podstoupil operaci zlomené pravé klíční kosti. Doktor Xavier Mir odvedl svou práci skvěle, a tak již v pondělí mladý závodník týmu Kömmerling Gresini Moto3 opět cestoval do Kataru, kde by rád o víkendu bojoval o body v zahajovacím závodě sezony Moto3.

Gabriel Rodrigo
„Bylo to dokonalé zimní testování, až do soboty, ale věci se mohou bohužel velmi rychle změnit. Je zbytečné se k tomu vracet, byla to má chyba. Operace proběhla dobře a musím poděkovat panu Mirovi, takže nyní již jen přemýšlím o návratu do Kataru a přihlášení k mému týmu. Měl jsem dobrou noc a dnes opouštím nemocnici, abych mohl začít s rehabilitací. Musím říct, že to bolí méně ve srovnání s předchozími operacemi klíční kosti. Doktor potvrdil, že zlomenina nebyla tak špatná, takže destička bude více pomáhat, než jindy. Je jasné, že budu vědět, jak špatné to je, teprve až se dostanu na motorku, ale opravdu se na to těším“
 


Další články sekce Moto3