Závody u nás i v zahraničí v období od 22. července do 28. července 2019.

Salač hodnotí sobotní kvalifikaci

Tisková zpráva Filipa Salače
29.06.2019

Filip Salač hodnotí sobotní program deváté Grand Prix letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů. Po vydařených trénincích bohužel kvalifikace nevyšla podle představ.

Mistrovství světa silničních motocyklů má tento víkend na programu devátou GP letošní sezóny, která se jede jako Dutch TT v holandském Assenu. Ve třetím volném tréninku Filip Salač usiloval o postup do druhé části kvalifikace, ale ta mu utekla jen o 50 tisícin vteřiny, když s časem 1:42,140 obsadil 16. místo se ztrátou 0,586 s. Kvůli tomu musel nastoupit do první části kvalifikace, ve které zajel kolo za 1:42,622. Pro zítřek to pro jezdce týmu Redox Prüstel GP znamená start z 26. místa.

Filip Salač
"Třetí volný trénink byl super. Čas byl dobrý, ale postup do druhé části kvalifikace mi opět utekl o jednu desetinu vteřiny. To mě mrzelo, navíc jsem byl jen 0,5 s od prvního. Na druhou stranu jsem věděl, jaký čas dokážu zajet. Motorka byla dobře nastavená a já rozjel rychlé kolo. Bohužel v posledním sektoru mě zdržel Ayumu Sasaki a já ztratil dvě desetiny vteřiny. Při pohledu na telemetrii na druhém nejrychlejším kole bylo vidět, že jsem musel úplně zaklapnout. Měl jsem na to být do 18. místa, ale nepodařilo se to a na startu mám až 26. místo. Kromě toho se hodně změnila teplota, ale nastavení motorky zůstalo stejné. Kvůli tomu se změnily tlaky v pneumatikách a to si myslím, že byl ten hlavní problém. Kvůli tomu jsem málem spadl v posledním kole a vůbec nevím, jak jsem to dokázal ustát. Uvidíme zítra, pokusím se o stejně dobrý start, jako v Barceloně a jako vždy do toho dám všechno. Děkuji všem za podporu."