KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Salač je po Argentině zklamaný

Tisková zpráva Filipa Salače
Salač je po Argentině zklamaný
01.04.2019
 

Závodní víkend v Argentině dnes neskončil pro Filipa Salače šťastně. Při souboji ve skupině na začátku závodu spadl. I když závod s poškozenou motorkou a rozepnutou kombinézou dokončil, je zklamaný.


Druhá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů je minulostí a svůj závodní debut na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině má za sebou Filip Salač. Závod třídy Moto3 byl první na programu a jel se na 21 kol. Předpověď počasí, která hlásala déšť, se nevyplnila a jelo se na suché trati.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP do závodu dobře odstartoval a snažil se udržet skupiny bojující o bodované pozice. Nakonec se vše zásadní událo o chvíli později. Chybou soupeře se český mladík ocitl ve druhém kole na zemi a tím bylo rozhodnuto. Filip se ale nevzdal a s poškozenou motorkou a rozepnutou kombinézou v závodě pokračoval. Chvíli jel se svým týmovým kolegou Jakubem Kornfeilem, který také spadl, ale v závěru už to bylo o tom závod dokončit a nabrat další zkušenosti. Filip Salač byl v cíli na 25. místě.

Filip Salač
"Nedělní program v Argentině začal Warm Upem, kde jsme měli velké problémy s přilnavostí zadního kola, ale do závodu se nám to podařilo opravit. Do závodu jsem dobře odstartoval, ale ve druhé zatáčce jsem udělal chybu a trochu ztratil. Přesto jsem měl chuť předjíždět, držel se skupiny a první kolo se mi líbilo. V předposlední zatáčce dalšího kola mě podjel jeden závodník, ale byl dlouhý a shodil mě. Já spadl, ale nebyla to moje vina. Pokud by mě trefil do boku nebo do těla, možná bych to ustál, ale nadzvedl mi řidítko a přední kolo, což se nedalo udržet."
"Motorku jsem zvedl a do závodu se vrátil, ale byla tam velká ztráta. Ta se na této trati nedá dohnat. Poté spadl i Kuba, takže jsme spolu a s Masakim bojovali ve skupince. Pár kol jsem zajížděl stejné časy jako oni, ale s ohnutým řidítkem a brzdou a otevřeným airbagem se jet nedalo. Při pádu se aktivoval airbag a abych mohl jet dál, musel jsem si trochu rozepnout kombinézu. Ta se mi v průběhu závodu rozepla úplně a hrudní chránič mi spadl dolu na břicho. Kvůli tomu bylo těžké se ohýbat a zalehávat."
"Jsem z toho hodně zklamaný a nevím, proč mám takovou smůlu. Na druhou stranu si myslím, že jsme oproti Kataru udělali pokrok jak v časech na kolo, tak že už se dobře známe s mechaniky. Šéfmechanik ví, co je na mě potřeba. Za dva týdny nás čeká Amerika, tak uvidíme. Moc se omlouvám a zároveň všem děkuji za podporu, panu Štovíčkovi, rodině, všem partnerům a týmu za tento víkend."


Příští závod šampionátu MotoGP se pojede za dva týdny od 12. do 14. dubna 2019 na okruhu COTA v americkém Austinu, kde to bude pro Filipa Salače další závodní premiéra.
 


Další články sekce Moto3