KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Salač po kvalifikaci na MotoGP Ameriky

Tisková zpráva Filipa Salače
Salač po kvalifikaci na MotoGP Ameriky
14.04.2019
 

Filip Salač hodnotí sobotní program Grand Prix Ameriky. Dopolední tréninky byly kvůli špatnému počasí zrušeny a v kvalifikaci přišel pád, který ovlivnil výsledné pořadí.


Velice náročný den prožili jezdci mistrovství světa silničních motocyklů během soboty v Texasu. Kvůli velké nepřízni počasí byly nakonec všechny dopolední tréninky Velké ceny Ameriky zrušeny a jezdci museli nastoupit rovnou do kvalifikací.

Závodníci třídy Moto3 vyrazili do své kvalifikace jako první a trať byla ještě mokrá. Teplota vzduchu byla jen na 16°C a asfaltu 19°C. Filip Salač zajel dvě měřená kola a při nájezdu do třetího skončil bez varování na zemi, takže už nemohl zajet víc. S týmem se snažili najít příčinu, ale ta je zatím neznámá. Do závodu bude proto startovat z 28. místa, takže ho čeká stíhací jízda.

Filip Salač
"Třetí trénink byl zrušený kvůli velkému dešti, bouřce a nedaleko od nás bylo i tornádo. Proto se to nejelo a šli jsme rovnou do kvalifikace. To mi moc nevyhovovalo, ale měli jsme to všichni stejné. Objel jsem dvě měřená kola a při nájezdu do třetího se mi na rovince zavřel předek. Do teď mi není jasné, jak jsem mohl takhle spadnout a ani s týmem jsme ještě nenašli žádnou příčinu. Myslím si, že jsem musel na něco najet. Jel jsem s narovnanou motorkou, brzdil plynule a nešlo o žádné prudké brzdění. Musíme to ještě vyřešit, ale jsem hodně zklamaný a moc mě to mrzí. Naštěstí jsem v pořádku, ale zítra to bude hodně těžké. Odjel jsem jen dva tréninky na suchu a ti, co tu jedou více let, to budou mít o dost jednodušší. Uvidíme v závodě."
 


Další články sekce Moto3